Пожар край Пазарджик, горят гаражи, задействаха системата BG-ALERT
Пожарът, пламнал наоколо до Пазарджик, обхвана гаражи и коли в квартал " Запад ", има мощно задимяване, оповестиха от Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи.
Причината за възникването на пожара е мощният ентусиазъм напразно. Към момента в квартала са ситуирани дежурната промяна и почиващите екипи на Районната работа " Пожарна сигурност и отбрана на популацията ", екипи на Районното ръководство на Министерство на вътрешните работи и на Община Пазарджик, както и доброволци. На място е регионалният шеф Валентина Кайтазова, шефът на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Пазарджик Даниел Бараков, както и кметът на града Петър Куленски.
До огромна степен пожарът е овладян, само че към момента има огнища, които могат да се възобновят поради мощния вятър. Изпратени са екипи на пожарната от Пловдив и Ихтиман. Районът е отцепен, с цел да не влизат коли, сподели представителят на полицията Мирослав Стоянов. Тепърва ще се обясняват вредите. Действията на екипите не престават, добави той.
Постъпил е сигнал за обгазена жена, на която е оказана незабавна помощ, сподели шефът на Областна дирекция на Министерство на вътрешните работи Даниел Бараков.
От полицията, както и кметът на Пазарджик, приканиха всички поданици на квартал " Запад " да затворят прозорците си и в случай че се постанова да излизат, да носят влажна маска или забрадка.
Във връзка с възникването на пожара се включи националната система за ранно предизвестие BG-ALERT.




