Пожар в къща в Средец взе четири жертви. Баща и

...
Пожар в къща в Средец взе четири жертви. Баща и
Коментари Харесай

Мъж, жена и двете им деца загинаха при пожар в къщата им в Средец


Пожар в къща в Средец взе четири жертви. Баща и две деца изгоряха живи в дома си, късно нощес. В обедните часове през днешния ден във военната болница във Варна от тежките изгаряния е умряла и майката, съобщи кореспондентът на БГНЕС в района.

В тежко положение с 88% изгаряния е и трето дете. Единственият оживял от огнения пъкъл е 8-годишно момченце.

Пожарът лумва към 22 часа вечерта, в къщата на Антон и Ана и четирите им деца. Ромската фамилия живее оскъдно на улица „ Захари Стоянов ”11. Огънят за минути обгръща единствената стая, в която е живяло многодетното семейство.

„ Бащата, работещ като дървосекач, е оставил своята бензинова резачка наоколо до печка с твърдо гориво. В резултат от високата температура тя се е запалила и взривила, което е асъдействало в действителност до разпространяване на пожара толкоз бързо. Непосредствено на място са открити обгорени телата на бащата и две деца ”, изясни представителят на ОД на Министерство на вътрешните работи Бургас Цветелина Рандева.

В пламъците умира 37-годишният Антон, 6-годишно момиченце и 12-годишно момче. В болничното заведение във Варна в тежко положение е 11-годишният Кунчо, за който лекарите не дават вяра да бъде нормализиран.

„ Едното момче влезе изкара едното дете, а другото майката. Тя беше изгоряла, дамата я разкъсахме цялата, остана чисто гола. За третото дете не можахме да го спасим, тъй като пламъкът беше ужасяващ. Пожарната беше тук без вода. Хората изгоряха като пилета ”, описа съседка на изгорялото семейство. Ромите упрекнаха чиновниците на пожарната, които били закъснели, и нямали вода в пожарните коли.

„ Един час имаха забавяне пожарната и нямаха вода! Вода нямаха! Цялата махала с маркучи пръскаха да изгасят комшиите. Страшна работа беше, страшна работа ”, крещеше Неда Илиева, станала очевидец на писъците от горящия дом.

По думите на кмета на Община Средец Иван Жабов, за оживялото дете към този момент са идвали обществените служби, които ще търсят къде да настанят момченцето откакто бъде изписано от болничното заведение.

„ Изключително огромна покруса за нашия град. Нашият град не помни подобен случай с опожарена къща с толкоз жертви. Помагаме с каквото можем на роднините на починалите, в случай че трябват повече парични средства, в случай че се наложи ще извикаме изключителна сесия с цел да се гласоподава от общинския съвет да се даде дотация от общинския бюджет, сподели Жабов. /БГНЕС
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР