Поискали сме доклада от Турция за контрабандата. Не искам доклада

...
Поискали сме доклада от Турция за контрабандата. Не искам доклада
Коментари Харесай

МВР още не коментира Булгартабак, очертава се катаджиите да станат съдии на пътя

Поискали сме отчета от Турция за контрабандата. Не желая отчета от интернет, а от турските служби и Интерпол. В документа се споделя, че източник на контрабандни цигари е " Булгартабак ", а не уредник на контрабанда – може да идва от трети страни, в които продукцията е публично продадена . Когато публично получим отчета и го преведем, ще узнаете. Така вътрешният министър Валентин Радев разяснява абсурда на вчерашния ден – че за пръв път в отчет на турската работа за битка с проведената престъпност и контрабанда се показва името на " Булгартабак " във връзка с контрабандни цигари.
Мерките за войната по пътищата
Нашето предпочитание е да бъде на " ръба на закона ", да бъдат разходени до сектора тези, които фрапантно нарушават Закона за придвижване по пътищата. Драстично нарушаване е и превишаването на скоростта . Това съобщи Радев пред Нова телевизия във връзка концепциите Министерство на вътрешните работи да се намеси по-решително за преодоляване на тежката обстановка по българските пътища
По думите на Радев, дали нещо е фрапантно, ще се пояснява " от тези, които са на пътя ", тъй като били специалисти. Същевременно Министерство на вътрешните работи министърът си призна, че стават неточности в статистиката на Министерство на вътрешните работи , откакто в. " Труд " разгласява бюлетините на КАТ за 14 и 15 ноември. В този от 15 ноември починалите от началото на годината стават с 1 човек по-малко, в сравнение с са били на 14 ноември, а броят на злополуките се усилва за денонощие с 49, въпреки публично регистрирани за този интервал да са единствено 16 произшествия! Ранените от началото на ноември до 14 ноември пък са 258, а на 15-ти стават 324, въпреки в интервала 14-15 ноември да е посочено, че има 20 ранени при произшествия. Затова споделям да сверяват от всички източници и да се поправят грешките, оправда се Радев.
Проблемите в системата
Вътрешният министър отхвърли, че за случая " Павликени ", при който бяха записани служители на реда, крадящи служебно гориво месеци наред, Министерство на вътрешните работи е схванало от " Господари на ефира ". Той посочи, че има отстранени чиновници на Министерство на вътрешните работи, само че не задържани, тъй като се води следствие – другояче " съдът ще ги върне ". В случая са забъркани шефът на пожарната в Павликени инж. Ваньо Джамбазов, командирът на полицейското поделение в ОД МВР-Велико Търново Георги Едрев и началникът на полицейския сектор в Сухиндол Румен Стойчев.
Радев сподели и, че Министерство на вътрешните работи работи по други сигнали за кражба на гориво от служители на реда и пожарникари. Казвам и на синдикатите – говорите ми за покачване на заплатите, само че хората би трябвало да знаят, че си вършите работата, съобщи министърът. Той сподели и, че не е уверен, че писмото от баретите от СОБТ поради отрицателни практики от страна на командира на отряда Георги Гайков е с политически претекст, само че акцентира, че баретите не са се обърнали към него, а непосредствено са излезли обществено – " по този начин не се прави ", по думите на Радев. 20% са недоволни, ще забележим какво споделят другите 80%, посочи вътрешният министър.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР