Близо 2 милиона души с подкрепа от социалното министерство: добавки за пенсионери, помощи за горива и мерки срещу контролирания вот
Подкрепа за близо 2 милиона души и ограничения против следения избор регистрира екипът на общественото министерство в края на работата на служебния кабинет.
От Министерството на труда и обществената политика показват, че близо 1 606 000 пенсионери – към 80% от всички възрастни хора у нас – са получили великденски добавки към пенсиите си. Освен това над 200 000 души с ниски приходи са получили обезщетения поради повишаването на горивата.
Хранителна помощ за над половин милион души
Около 530 000 извънредно нуждаещи се ще бъдат подкрепени с 11 типа хранителни артикули. От ведомството прецизират, че служебният министър Хасан Адемов е настоял раздаването да стартира в точния момент на фона на растящите цени и неналичието на признат държавен бюджет.
Засилени инспекции против напън върху гласоподаватели
Сред главните цели на министерството е било и недопускането на потребление на обществената система за въздействие върху вота.
По предписание на Хасан Адемов са били засилени инспекциите от:
Агенцията за обществено подкрепяне
Агенцията за качество на обществените услуги
Целта е била попречване на напън върху жители в уязвимо състояние.
Над 15 000 души ще стартират работа
Социалното министерство регистрира и нови ограничения за претовареност, ориентирани към:
младежи без опит
трайно безработни
хора в предпенсионна възраст
представители на малцинствени групи
Над 15 000 души ще бъдат наети по програмата „ Заетост без бариери “, финансирана по Програма „ Развитие на човешките запаси “.
Активиран е и Националният проект за деяние по заетостта, който ще разреши на над 1000 души да бъдат назначени посредством бюрата по труда за спешни действия и справяне с последици от бедствия.
В доклада на министерството се акцентира, че ограниченията са били ориентирани по едно и също време към обществена поддръжка и преодоляване на напрежението в изискванията на стопански компликации.
Източник – NOVA
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




