Почитаме паметта на тези, които вече не са с нас.

...
Почитаме паметта на тези, които вече не са с нас.
Коментари Харесай

Обединени в скръбта: Киевски оркестър свири пред руините на детската болница в Киев

„ Почитаме паметта на тези, които към този момент не са с нас. В същото време благодарим на екипа, на тези герои, които лекуват освен по време на войната. Казваме, че сме несломими. “

Това сподели пред руините на детската болница " Охматдет " в Киев Херман Макаренко - диригент на Киевския типичен камерен оркестър, представен от. Той управлява своите оркестранти в церемония-реквием в памет на починалите при. Макаренко напомни, че оркестърът е свирил тук и преди - при градежа на един от корпусите на болничното заведение.

На церемонията присъстваше и шефа на болничното заведение Володимир Жовнир.

„ Това е покруса за украинския народ. Врагът ни тероризира, пробва се да ни разбие, няма действителни триумфи на фронта. Ние сме единни и ще възстановим изгубеното “, сподели митрополит Епифаний Киевски, който води молебена по време на реквиема.

с пропагандни двърдения, че провалите са вследствие на неверно изстреляна ракета от украинската въздушна отбрана. Службата за сигурност на Украйна обаче, както и няколко самостоятелни следствия на авторитни международни медии и анализатори потвърдиха, че ударът против детската болница в Киев е бил осъществен с съветска крилата ракета Х-101.

 Реквием в памет на починалите пред руините на детската болница в Киев

В началото на идната седмица " Охматдет " възнамерява да избере строителна компания, която да отстрани всички последици от терористичната офанзива на Русия. Над 800 млн. украински гривни (16 млн. евро) са дарени от филантропи за задачата. Заедно с държавните средства този запас ще бъде употребен за възобновяване на вредите в първата постройка и по-специално за разваленото съоръжение, предава още украинското издание.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР