Почина проф. д-р Камен Плочев, дмн – дългогодишен ръководител на

...
Почина проф. д-р Камен Плочев, дмн – дългогодишен ръководител на
Коментари Харесай

Почина проф. д-р Камен Плочев - ръководител на Клиниката по инфекциозни болести към ВМА


Почина проф. доктор Камен Плочев, дмн – дълготраен началник на Клиниката по инфекциозни заболявания към Военномедицинска академия (ВМА). Тъжната новина оповестиха от лечебното заведение.

Проф. Плочев посвещава близо 50 години на ВМА, където стартира професионалния си път през 1976 г. Колеги и пациенти го дефинират като доктор с извънреден престиж, безрезервност и човещина.

Като инфекционист той беше на първа линия при всички сериозни здравни провокации – от сезонни инфекции до закани като ебола и COVID-19.

Приносът му към българската медицина, интернационалното съдействие и развиването на инфекциозната просвета е необятно приет и отличаван. Най-голямото му самопризнание обаче остават думите на признателност от пациентите, на които помагаше до последния си ден. Въпреки влошеното здраве, той не прекъсна професионалната си активност и остана предан на идеята да избавя човешки животи.

„ Професор Камен Плочев ще остане в съзнанието ни като почтен и заслужен човек, експерт без показност, предан към екипа си и наставник на генерации медици “, се споделя в съболезнователния адрес.

Ръководството и персоналният състав на ВМА изрекоха най-искрени съболезнования на фамилията и околните му. 
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР