Почина един от заразените с коронавирус обитатели на дома за

...
Почина един от заразените с коронавирус обитатели на дома за
Коментари Харесай

Първа жертва на COVID-19 от дома за възрастни в Славянци |

Почина един от инфектираните с ковид жители на дома за възрастни хора с деменция в сунгурларското село Славянци. Това заяви кметът Георги Кенов, съобщи Българска телеграфна агенция. Той добави, че 87-годишният Стоян Маринов не е съумял се пребори с подлата болест.

" Изказвам съболезнования от мое име и от името на Община Сунгурларе на фамилията и околните на Стоян ", сподели още Кенов.

Той посочи, че четирима консуматори на Дома са настанени в Инфекциозно поделение на УМБАЛ - Бургас в положително здравословно положение. Двама от тях са с пневмония, а трима са в бургаската белодробна болница.

Домът беше подложен под карантина на 2 септември, откакто 18 от жителите му се оказаха инфектирани с новия ковид. Сред инфектираните е и директорката на дома.

37 са инфектираните с ковид в село Славянци. Един от тях е умрял, 7 са в болница в Бургас, двама са в болница в Сливен, 27 на домашно лекуване.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР