Победната серия на Барселона приключи със загуба в Атина от

...

Серията на Барса и Везенков спря в крепоста ОАКА

Победната серия на Барселона завърши със загуба в Атина от Панатинайкос в Евролигата.

ПАО се наложи с 84:75 и продължава да е без проваляне в своята ОАКА Арена към този момент месеци наред.

По-силно второ полувреме обезпечи триумфа на гърците, до момента в който Барселона отново прояви безредната си игра, с цел да не си разреши късмет за поврат.

Александър Везенков се появи в края на първата четвърт, която приключи с две точки задатък на неговия отбор. Българският национал продължи да играе и от началото на втората част, а за целия дуел записва 15 минути и две точки плюс две битки.

Тома Юртел означи 18 точки за 18 минути, а Сито Алонсо още веднъж въртеше прекомерно играчите си. Баскетболистите на испанския гранд направиха и цели 19 неточности.

Бившият треньор на Барса Шави Паскуал, в този момент отпред на ПАО, бе удовлетворен от енергичното показване на своите. С по 17 точки за успеха приключиха Ник Калатес и Джеймс Гист, като Калатес направи и 12 асистенции.