Победата на Италия с 3:0 срещу Турция е историческа. За

...

За първи път Италия вкара 3 гола в един мач на европейско

Победата на Италия с 3:0 против Турция е историческа. За първи път Скуадрата вкарва повече от два гола в един мач от европейско състезание. До момента италианците имаха 38 срещи на еврофинали, само че в никакъв случай не бяха осъществили 3 попадения.

През първото полувреме играчите на Роберто Манчини насочиха 14 удара против 0 на своя противник. Това е най-голямата разлика в изстрелите на мач от европейско състезание от Нидерландия - Латвия през 2004-а, когато " лалетата " насочиха 16 шута, а балтийците единствено 1.

Никое европейско не беше започвало с аетогол досега, когато Мерих Демирел не си вкара подобен нощес - в 53-ата минута.

Вратарят Донарума (22 години и 106 дни) пък стана най-младият на поста си, изиграл мач на международно или европейско състезание за Италия. Той задмина Джорджо Геци, който до момента държеше върховото достижение със своите 23 години и 342 дни на Мондиал 1954.
 Бонучи: Представях си, че нещата ще се развият по този метод