По силата на постигнато между страните и одобрено в съдебна

...
По силата на постигнато между страните и одобрено в съдебна
Коментари Харесай

Осъдиха две жени - бивши кметове на варненски села, за документни престъпления

По силата на реализирано сред страните и утвърдено в правосъдна зала през днешния ден съглашение, на две дами, изпълнявали длъжноста кметове на кметства през разнообразни интервали в две прилежащи села, бяха наложени санкции „ пробация “, за период – надлежно от 7 месеца и от 6 месеца, при двете наложителни пробационни ограничения, оповестиха от пресцентъра на Районния съд във Варна.

Подсъдимите признаха виновността си в това, че при продължавано закононарушение, в качеството си на длъжностни лица – кметове на села, в кръга на службата си, съставили публични документи – нотариални заверки на подписи, в които удостоверили погрешни условия. Деянията са наказуеми по член 311, алинея 1 от Наказателния кодекс. Заверките се поставяли върху бланкови пълномощни с вписани имена на притежатели на аграрни земи по отношение на подписване на арендни контракти.

Едната от подсъдимите удостоверила погрешните условия, че 9 души са положили подписите си за „ упълномощител “ персонално пред нея в интервала 14-20 септември 2007 година, за да бъдат употребявани тези документи точно като доказателство за събитията. Другата подсъдима се призна за отговорна в осъществяването на две такива нотариални заверки от 2 октомври 2007 година Споразумението е дефинитивно и влиза в действие незабавно.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР