Костадинов не вярва, че ще има кабинет: Тези хора не са глупаци, имат инстинкт за политическо самосъхранение
По мотив упреците, че симпатизанти на „ Възраждане “ са хвърляли алена багра по постройката на Европейска комисия, той сподели, че схваща това като хвалба за изразената от тях гражданска позиция
Когато има политическа рецесия, решението са нови избори, написа го в учебниците по политология, сподели на брифинг пред медиите във Варна ръководителят на „ Възраждане “ Костадин Костадинов, представен в Българска телеграфна агенция.
Според него останалите партии са уплашени от растежа на „ Възраждане “ и, с цел да не позволен нови избори, са подготвени да създадат каквото и да било. Той обаче добави, че не чака да има държавно управление, тъй като по думите му „ тези хора не са простаци и имат инстинкт за политическо самозапазване “.
Според Костадинов концепцията за ротационен министър председател е „ върхът на нелепостта “.
Лидерът на „ Възраждане “ съобщи, че Радев няма да му даде третия мандат. Те били единствената политическа организация отвън така наречен „ вашингтонски консенсус “.
„ Иначе, в случай че ни бъде възложен подобен мандат, естествено, че никой няма да ни поддържа и ние сме наясно с това “, уточни Костадинов.
В отговор на въпрос за упреците, че симпатизанти на „ Възраждане “ са хвърляли алена багра по постройката на Европейска комисия , той сподели, че схваща това като хвалба за изразената от тях гражданска позиция, тъй като по думите му „ това, което се случи през вчерашния ден, се случва постоянно по улиците на всички огромни европейски градове “. И добави, че тъкмо представителите на възмутените от техните дейности демократични „ доносническо-демократични среди “ са били тези, които са въвели мятането с алена багра по здания на български държавни институции. Според него, за разлика от тях, от „ Възраждане “ не посягали на монументи на културата. По думите му, когато някой стартира да приказва по този метод, това е апотеоз на лицемерието.
Източник: tribune.bg
КОМЕНТАРИ




