През 2026 г. билетът за риболов скача от 25 лв. на 50 лв.
По новата цена за административните такси и услуги на ИАРА се работи от близо две години, добави Георгиев. Той акцентира, че цената на любителския билет да вземем за пример не е променяна от 2006 година.
Той уточни още, че най-сериозните приходи в бюджета са от любителските риболовни билети.
И акцентира, че в това време от чиновниците на ИАРА се чака да излизат постоянно на терен и да разполагат с високопроходими коли, дронове, бодикамери, бързоходни лодки.
Постигането на тези пълномощия бе дълъг развой, само че към този момент е приключен, уточни Георгиев. По думите му в края на ноември е завършило оборудването на последните коли на Агенцията и всички 40 брандирани коли имат звуков и светлинен сигнал.
Служителите, които ще употребяват специфичен режим на придвижване по пътищата, минаха курс за образование в академиите на Министерство на вътрешните работи в страната, добави Георгиев. По думите му са готови 150 души, които са с инспекторски функционалности.




