По Конституция президентът е този, който насрочва датата за изборите.

...
По Конституция президентът е този, който насрочва датата за изборите.
Коментари Харесай

Каракачанов: Каквото и да кажеш, накрая ще стане това, което президентът е решил

По Конституция президентът е този, който насрочва датата за изборите. Не можах да схвана за какво на 4 април, а не на 28 март, само че това е друга тематика. Това разяснява пред Българска национална телевизия вицепремиерът Красимир Каракачанов.

По думите му, единственото, което би трябвало да бъде обезпечено, е естествен избирателен развой, в който хората да могат да гласоподават, да могат да стигнат до урните.

„ Отдавна съм в този национален цирк, каквото и да кажеш, най-после ще стане това, което президентът е решил. Като виждам по какъв начин свършиха консултациите, мисля, че моята прогноза се потвърди”, съобщи Каракачанов в отговор на въпрос за какво от Вътрешна македонска революционна организация не са отишли на срещата при президента.

„ Секциите в чужбина са задоволително. Никой не е срещу българите в чужбина да гласоподават. Датата е избрана, 4 април. Хайде в този момент ми кажете по какъв начин ще бъде проведено гласуването по пощата? С коя поща? Как ще се подсигурява контролът? С гласоподаване по пощата у нас ще се случи една тотална операция.

Европейски страни, които не могат да бъдат упрекнати в липса на народна власт стартират да анулират машинното гласоподаване. Защо би трябвало да изпием Черно море, с цел да разберем, че е солено?

У нас практиката в последните 30 години е да се трансформира законът малко преди тях по нечие убеждение. Докога преди всеки избори ще променяме законодателството, тъй като някой по този начин желал?

Защо не го направихме в последните 4 години? Къде бяха сегашните апологети на смяна в изборния закон? Това в този момент е една политическа дъвка, която някой желае да си прави пиар и да се прави на добър. Да оставим законодателството каквото е и в случай че има недъзи, да го променяме след изборите!”, прикани той.

По тематиката "Македония " вицепремиерът сподели: „ Темата Македония е стратегическа за България. Ние не можем да се съгласим с това, което се случва в Република Северна Македония.

Тук става въпрос за принцип. 84% от българите са срещу да се прави компромис с българската история “.

Реалистичния излаз съгласно него е да се съблюдава договорът за добросъседство от македонска страна: „ Договорите са, с цел да се съблюдават “.

Той напомни, че доста хора в РСМ се дефинират като българи, макар репресиите в някогашна Югославия. Каракачанов посочи добросъседската политика на страна ни: „ България не възрази, когато Македония искаше да влезе в НАТО.

Правителството на господин Заев търси компромис. Но когато направиш компромис към тях, те го възприемат като уязвимост. България би трябвало да изясни, че Македония не може да продължава посредством просветителната си система да насажда ненавист към българите и всичко българско.

Ние желаеме те да основават еднаквост оттогава, от когато има условия за това “, акцентира той.

Лидерът на Вътрешна македонска революционна организация добави: "Ние не сме затворили вратата на РСМ. Ние казахме: „ Коригирайте си политиката “. България има положителното предпочитание, само че влизането на Северна Македония в Европейски Съюз не може да стане за сметка на България ", безапелационен бе Каракачанов.
Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР