По думите на заместник-кмета по транспорта Виктор Чаушев промяната е

...
По думите на заместник-кмета по транспорта Виктор Чаушев промяната е
Коментари Харесай

Цените на два основни буферни паркинга в София скочиха с 800%

По думите на заместник-кмета по превоза Виктор Чаушев смяната е подбудена от всеобщи злоупотреби – доста водачи купували карти за градски превоз единствено с цел да употребяват безвъзмезден паркинг, без действително да употребяват метрото. С новия режим се вкарват разнообразни абонаментни цени – месечната такса за паркинга при „ Джеймс Баучер “ е понижена от 184 на 140 евро, до момента в който при „ Стадион Васил Левски “ остава 184 евро.

 

Граждани обаче оспорват претекстовете на общината и показват, че смяната действително усилва разноските им. Потребителите пресмятат, че вместо досегашните 35 лева месечно за карта за метро с безвъзмезден паркинг, в този момент ще заплащат до 280 лева Те подлагат на критика и неналичието на транспарантен разбор за нарушителите, въз основата на който е взето решението.

 

„ Досега против 35 лева на месец за карта за метро получавахме безвъзмезден паркинг. Сега ни желаят 280 лева Това е скок от 800% – осем пъти по-висока цена. Общината ни лишава услуга, вместо да ни дава нова “, разяснява Екатерина Виткова, която употребява услугата от години, пред „ Нова телевизия “.

 

Шофьорите оферират вместо общо нарастване на цените да се глобяват единствено тези, които злоупотребяват – посредством инспекция на регистрационните номера и действителното им напредване. Според потребителите сегашната мярка може да отблъсне част от ползващите буферните паркинги, което ще натовари още повече Зелената и Синята зона в центъра на София.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР