По думите му партньорството ще бъде на равни начала –

...
По думите му партньорството ще бъде на равни начала –
Коментари Харесай

Израел ще помага на Сърбия да произвежда дронове, обвини Испания,...

По думите му партньорството ще бъде на равни начала – при съответствие 50 на 50, като той открои високото софтуерно равнище на израелската страна като основно преимущество за плана.

 

Вучич отхвърли появили се в медиите подозрения по отношение на оръжейните доставки и увери, че страната ще продължи да развива и модернизира отбранителния си бранш. Част от тази тактика е точно засиленото произвеждане на дронове.

 

Президентът напомня също по този начин, че към този момент има проекти за създаване на нов цех за съвременни безпилотни апарати в Сърбия, осъществен в партньорство с задгранична компания. Паралелно с това към този момент се работи и по сглобяването на по-малки дронове.

 

Междувременно израелска правозащитна организация е поискала от Международния углавен съд да прегледа опцията за правни дейности против испанския министър председател Педро Санчес за хипотетично съучастничество във военни закононарушения посредством експорт за Иран. Сигналът идва на фона на задълбочаващото се напрежение сред Израел и Испания, почнало след войната в Газа през октомври 2023 година и изострено в допълнение, откакто Мадрид призна палестинската страна година по-късно.

 

В жалбата се твърди, че Испания е одобрила експорт на артикули с двойна приложимост на стойност към 1,3 млн. евро – съставни елементи, които могат да се употребяват при производството на детонатори и други избухливи устройства. Според подателите тези материали не са просто индустриални артикули, а основни детайли, които биха могли да бъдат употребявани за офанзиви против цивилни.

 

Казусът в допълнение усложнява връзките сред двете страни.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР