По Черноморието ще бъде облачно. Вятърът ще е умерен, временно

...
По Черноморието ще бъде облачно. Вятърът ще е умерен, временно
Коментари Харесай

Облачността се увеличава, идват дъжд и сняг

По Черноморието ще бъде облачно. Вятърът ще е сдържан, краткотрайно мощен от север-североизток. Ще става студено. Максималните температури ще са сред 3° и 6°. Морската вода е с температура 7°-8°. Вълнението ще бъде 2-3 бала, оповестиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

 

В планините ще бъде облачно с превалявания от сняг. Ще духа сдържан вятър от юг-югоизток. В Източна Стара планина, Странджа и Сакар вятърът ще е от север-северозапад. Температурата на 1200 метра ще е към 3°. На 2000 метра – към минус 2°.

Сняг и виелици в неделя

 

В неделя през южните региони на Балканите ще премине средиземноморски циклон. Ще се сътвори валежна конюнктура и ще остане облачно. От юг ще стартират превалявания от сняг. Значителни количества се чакат в крайните южни региони. Ще се образува и задържи снежна завивка. До вечерта снеговалежите ще обзет по-голямата част от Южна и Източна България.

 

Вятърът ще е от север-североизток. В източните региони ще бъде мощен. Застудяването ще продължи. В Източна България и по старопланинските проходи ще има виелици и навявания. Температурите ще са без денонощен ход – сред минус 3° и 2°.

Студ и негативни температури в понеделник

 

В понеделник сутринта в източните региони към момента ще превалява сняг. До обяд преваляванията ще спрат на всички места. Ще остане най-вече облачно и прохладно. Дневните температури в цялата страна ще са негативни. По-късно денем от запад облачността ще понижава. През нощта против вторник вятърът ще отслабне.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР