Пловдивски хоспис задължава при смърт на техен пациент близките му

...
Пловдивски хоспис задължава при смърт на техен пациент близките му
Коментари Харесай

Хоспис иска при смърт близките да ползват тяхна погребална агенция

Пловдивски приют задължава при гибел на техен пациент околните му да употребяват избрана от приюта траурна организация, сподели репортаж на Би Ти Ви.

Хосписът се споделя „ Милосърдие “ и се намира в постройката на транспортната болница в Пловдив. Хората, подали сигнала, са настанили майка си, която е с деменция в приюта, ходели постоянно при нея и им направило усещане, че хигиената е под всякакво равнище, че не хранят пациентите, държат ги полуголи.

Те платили към 2 хиляди лв. за две седмици и когато видели какви са изискванията, решили да реалокират майка си другаде.

Едва тогава им направило усещане, че контракта, който са подписали, планува при гибел на пациент околните му да употребяват посочена от приюта траурна организация.

Според юрист сходни клаузи са оскъдни и при вероятно дело в съда ще паднат.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР