Пловдивска област стана сцена на два трагични инцидента в рамките

...
Пловдивска област стана сцена на два трагични инцидента в рамките
Коментари Харесай

Втори фатален инцидент в Пловдивско: Шофьор загина след удар в предпазна ограда

Пловдивска област стана сцена на два трагични случая в границите на един ден. Втори човек почина при тежка злополука отвън обитаемо място в района през днешния ден. Трагичният случай е регистриран тъкмо в 10:10 часа тази заран. Информацията за произшествието беше доказана от формалната интерактивна карта на Министерство на вътрешните работи за пътни произшествия.

Според първичните данни от полицията, лидерът е изгубил надзор над своя автомобил. Превозното средство се е блъснало с огромна мощ в защитна ограда на пътя. На този стадий проверяващите органи не оповестяват за присъединяване на други коли в конфликта. Продължава работата по изясняване на самоличността на жертвата и точната локация на съдбовния удар.

Това е втората черна вест за Пловдив и региона в границите на днешното денонощие. По-рано беше обявено за различен драматичен случай в село Поповица. Около 11:20 часа през днешния ден джип блъсна и умъртви на място локален гробокопач. Тези два случая трансформират района в една от най-критичните зони за придвижване в страната през днешния ден. Подобни произшествия припомнят за случаите, в които моторист почина след удар в кола на Околовръстното на Пловдив.

Статистиката на Министерство на вътрешните работи за днешния ден демонстрира извънредно интензивна и рискова пътна конюнктура в цяла България. Общо 45 произшествия са регистрирани на територията на страната до този миг. От тях 11 катастрофи са класифицирани като тежки от контролните органи. При тези произшествия са потърпевши общо 12 души, които са получили пострадвания с друга степен на тежест.

Важно е да се означи, че все още починалите са само в Пловдивска област. В останалите елементи на страната няма регистрирани смъртни случаи при днешните произшествия. Ситуацията на пътя остава динамична, като в други дни се оповестява за 18 тежки произшествия за ден в народен мащаб.

Пътната полиция продължава да следи обстановката в действително време посредством своята интерактивна карта. Този цифров инструмент разрешава на жителите да наблюдават настоящите сериозни точки по републиканската мрежа. Към момента детайлите към конфликта в защитната ограда се обясняват от назначените специалисти. Те би трябвало да открият дали техническа нередовност или човешка неточност е довела до съдбовния край.

Общият брой на ранените в страната през днешния ден доближи 12 души. Всички потърпевши са получили своевременна здравна помощ в съответните лечебни заведения. Министерство на вътрешните работи приканва всички водачи за изключителна зоркост при шофиране отвън обитаемоте места. Предпазните огради са предопределени да лимитират вредите, само че в този случай те не са съумели да спасят живота на водача.

Източник: paragraph.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР