Опасно! Пловдивчанка откри стъкла в буркан със зелеви листа
Пловдивчанка се натъкна на части стъкла в буркан със зелеви листа. Стерилизираният артикул е създаден в България, а домакинята го е закупила от огромен супермаркет в града под тепетата в деня преди Бъдни вечер. От Българската организация по сигурност на храните стартират инспекция и ще изтеглят продукта от комерсиалната мрежа.
Юлия Петрова разкрила бонусът от стъклени късчета сред зелевите листа, до момента в който ги вадила от буркана, с цел да подготви обичайните за празника сарми. Продуктът бил на промоция и за това тя се притеснява, че и други консуматори може да се натъкнат на същия проблем.
Директорът на Областната дирекция по сигурност на храните в Пловдив доктор Камен Янков съобщи, че незабавно ще бъде изтеглен продуктът от комерсиалната мрежа, като прикани в случай че и други жители открият нередности да алармират на дежурните телефони в организацията.
„ Моментално ще проверим производителя и рисковата партида ще бъде изтеглена от магазините”, добави доктор Янков./Дарик
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




