Русия временно няма да може да осигурява полети до МКС
Площадката за изстрелване на ракети и галактически кораби от космодрума „ Байконур “ в Казахстан е била развалена след изстрелването по-рано през днешния ден на галактическия транспортен съд „ Союз “, отправил се към Международната галактическа станция, предадоха международните организации, като се позоваха на съветското галактическо ръководство Роскосмос.
Според ведомството повредите скоро ще бъдат отстранени.
Сега се прави оценка на положението на стартовия комплекс, добавя Роскосмос. Ведомството разяснява, че разполага с всички нужни аварийни елементи и детайли, с цел да отремонтира повредите доста скоро.
Според профилирани съветски блогове обаче повредата е по-голяма и Русия няма да бъде в положение за известно време на обезпечава полети до Международната галактическа станция, съобщи Франс прес, представена от bTV.
Корабът „ Союз “ беше изстрелян с едноименна ракета-носител. На борда му има трима души екипаж, включително и един американски астронавт – Кристофър Уилямс.
Командир на екипажа е Сергей Куд-Сверчков, който е и седми специфичен сътрудник на съветската организация ТАСС на Международната галактическа станция. Третият член на екипажа е космонавтът Сергей Микаев. Корабът към този момент се скачи с галактическата станция безпроблемно.
Космосът е една от дребното области, в които съдействието сред Русия и Съединени американски щати продължава, отбелязва Франс прес.




