Плевенският Спартак завърши 2:2 в Плевен срещу Янтра (Габрово). Двубоят

...

Спартак изпусна два гола преднина в Плевен

Плевенският Спартак приключи 2:2 в Плевен против Янтра (Габрово). Двубоят бе от 15-ия финален есенен кръг кръг на Северозападна Трета лига. Съперниците си поделиха самодейността в по едно полувреме.

Първото бе за домакините. Още първоначално Захари Янков откри резултата. След това Едуард Атанасов преодоля вратаря на гостите за 2:0. Още няколко рискови удара насочиха плевенчани. В последните минути преди почивката обаче габровлии пропуснаха две положения за попадение.

През второто полувреме тима на Янтра бе по-добрият, като в основата на всичко бяха братя Кожухарови. Първо Пламен осъществя от фаул. След това изведе брат си Християн самичък против вратаря и той изравни. Още две обстановки избави плевенския пазач. Пред отсрещната врата също имаше две сериозни положения.