Плевенският Спартак загуби с 0:3 приятелския мач с румънския Турну

...

Дузпа, гол от засада и автогол повалиха Спартак в Турну Мъгуреле

Плевенският Спартак загуби с 0:3 приятелския мач с румънския Турну Мъгуреле. Спарингът бе равносилен, само че самостоятелни неточности на плевенчани и неточни съдийски отсъждания осигуриха успеха на домакините, които са дилетант във Втора лига на Румъния. Гостите бяха по-добри в началните 15 минути. В 19-ата минута обаче Жулиен Бенков фаулира противник и румънците откриха резултата от дузпа. През първото полувреме Ивайло Иванов и Кристиян Григоров имаха шансове да изравнят. Две голови благоприятни условия пропиля и съперникът.

След почивката никой не взе превес. Григоров още веднъж не съумя да вкара с глава, а реферът не свири стопроцентова дузпа за нарушаване против Джорджо Димитров. След това арбитърът остана безгласен при очевидна засада на домакините, от която падна и втория им гол в 80-ата минута. Малко по-късно Цветелин Иванов опита да избие центрираната от корнер топка, само че я насочи в плевенската врата.