Плевенският Спартак се наложи с 3:1 над гостуващия му Академик

...

Спартак удари Академик и се доближи на 5 точки от върха

Плевенският Спартак се наложи с 3:1 над гостуващия му Академик (Свищов) в мач от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините направляваха събитията на терена, само че още в началните секунди Преслав Антонов можеше да опъне мрежата им, само че измъкнал се очи в очи с Димитър Иванов не уцели вратата му. В 13-ата минута обаче капитанът на плевенчани Ивайло Иванов стреля с глава неспасяемо – 1:0. След още толкоз време повтори сполучливо същото осъществяване за 2:0.

След почивката Стивън Славков и Ивайло Иванов не съумяха да усилят преднината на Спартак. Това въпреки всичко се случи, когато влезлият като запаса Цветелин Иванов оползотвори пас на Валентино Макавеев. После Преслав Антонов вкара почетното попадение за гостите.

Стартови сформира:

Спартак (Плевен): 86. Димитър Иванов, 6. Борислав Иванов, 5. Иво Върбанов, 3. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 19. Александър Скорчев, 17. Айвън Ангелов, 10. Стивън Славков, 18. Ивайло Иванов (капитан), 31. Андриян Димитров, 16. Митко Русанов.

Треньор – Красимир Бислимов

Академик (Свищов): 1. Денис Венциславов, 3. Иван Ганев (капитан), 15. Пламен Ангелов, 7. Георги Йорданов, 21. Веселин Габров, 5. Валентин Антонов, 17. Ивайло Данаилов, 16. Мартин Колев, 23. Кристиан Аначков, 11. Преслав Антонов, 9. Сонер Хюсеин.