Пламъците край Лесово достигнаха и Турция. Горят 15 000 дка

...
Пламъците край Лесово достигнаха и Турция. Горят 15 000 дка
Коментари Харесай

Пожарът край Лесово достигна и Турция

Пламъците край Лесово доближиха и Турция. Горят 15 000 дка сухи, треви и широколистна хора, а теренът е мъчнопроходим.

Вчера от регионалната администрация изпратиха известие до популацията там, че е допустима евакуация поради приближаващия огън, напомня Нова.

15 екипа пожарникари от Ямбол, Хасково, Бургас, Пазарджик, Стара Загора, Габрово и Велико Търново са на терен, само че към момента не може да се каже, че огънят е локализиран. По-сериозна е ситуацията на българо-турската граница, където не съумяват да стигнат екипите.На място гасят и турски пожарникари, защото този фронт е по-притеснителен.

Турски екипи от Одрин се включат през днешния ден в гасенето на пожара край Лесово.

Предупреждението за допустима евакуация подвигна на крайник над 10 пожарни от Ямбол и Хасково, горски и общински чиновници, десетки доброволци. До евакуация не се стигна.

Турските пожарни дойдоха към 8:00 часа тази заран и се насочиха към мястото на пoжара, с цел да го гасят.

Областният шеф Николай Костадинов разяснява пред bTV, че към сегашния миг ситуацията се е нормализирала, откакто нощес е била доста комплицирана. След утихването напразно обаче пожарите падат ниско долу.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР