Сид и Ови през годините: Поглед към съперничеството Кросби-Овечкин с очертаването на последните му действия
ПИТСБЪРГ (AP) — Може да е претенциозно да се каже, че съперничеството сред Сидни Кросби и Алекс Овечкин избави НХЛ. Няма подозрение, че идването им сложи началото на нова епоха за лига, която обезверено се нуждаеше от разтърсвания след загубата на сезон 2004-05 поради локаут.
Разделени от една година в драфта на НХЛ и доста повече от това по характер – Овечкин целият огън и гняв, Кросби всички изчислени невъзмутимо – те прекараха последните две десетилетия, определяйки своите франчайзи и предефинирайки своя спорт в процеса. Те са най-рядката порода звезди: определената класа, която влезе с големи упования и по някакъв метод ги надмина.
Пет комбинирани трофея Харт, четири шампионата за Купа Стенли, над 3400 точки и безчет мемоари по-късно, наследството им е предпазено.
Овечкин, водещият голмайстор на НХЛ за всички времена, и Кросби, единственият състезател, който в миналото е отбелязвал приблизително по точка на мач в продължение на 21 следващи години (и все повече), ще се срещнат още...
Прочетете целия текст »




