С пазарите и тарифите единствената сигурност е несигурността
Писателят е съосновател и съпредседател на Oaktree Capital Management и създател на „ Овладяване на пазарния цикъл: Получаване на шансове за ваша страна “
Събитията предходната седмица към американската цени на американския президент Доналд Тръмп. Всички правила са свалени. Начинът, по който международната търговия е работила през последните 80 години, може да бъде малко от голяма важност за бъдещето. Въздействието върху стопанските системи и света като цяло е изцяло непредсказуемо. В актуалната епоха не е имало огромни търговски войни, което значи, че признатите стопански теории са значително непроверени.
Трябва да приемем, че тук няма такова нещо като предсказване. Това значи, че в случай че настояваме да реализираме сигурност или даже убеденост преди да действаме, ще се замразим в безучастие. Или в случай че заключим, че сме взели решения сигурно или убеденост, евентуално ще сбъркаме. Трябва да вземаме решенията си при неналичието на тези неща.
Но ние също би трябвало да имаме пред...
Прочетете целия текст »




