Пилотът на Ред Бул Макс Ферстапен спечели старта за Голямата

...

Ферстапен победи Хамилтън в Гран при на Малайзия

Пилотът на " Ред Бул " Макс Ферстапен завоюва старта за Голямата премия на Малайзия във Формула 1, което е негов втори триумф в кариерата в най-комерсиалното съревнование в моторните спортове. Люис Хамилтън се подреди на 2-о място и усили преднината си в генералното класиране на Световния шампионат.

20-годишният Ферстапен, който започва трети през днешния ден, изпревари Хамилтън на четвъртата обиколка, и до края нямаше проблеми да задържи успеха си. След като Хамилтън приключи на 2-о място, Даниел Рикардо (Австралия) - другият водач на " Ред Бул ", приключи на 3-о място.

Хамилтън построи преднина от 34 точки над Себастиан Фетел в генералното класиране пет кръга преди края.

Фетел, който започва финален през днешния ден поради проблеми с мотора по време на квалификациите, съумя да се вдигне и в последна сметка завърши на 4-о място. Кими Райконен (Финландия), който беше втори в квалификацията, не съумя да започва в днешното съревнование.

" След като поведох, можех да направя каквото си желая. Да усилвам, да отпущам преднината си. Прекрасно чувство за мен ", съобщи доволният първенец.
Източник: btvnovinite.bg