/Пголед.инфо/ Нашите хеликоптери не стават за война“, до този извод

...
/Пголед.инфо/ Нашите хеликоптери не стават за война“, до този извод
Коментари Харесай

“Русия показа как”. В армията на САЩ откриха съдбоносна грешка

/Пголед.инфо/ „ Нашите хеликоптери не стават за война “, до този извод стигнаха от Пентагона след разбор на спора в Украйна. Неочакваният проблем беше разискван на конференция на Асоциацията на американската армейска авиация. Какво ще решат?

Разширяване на ресурса

Американската войска разполага с най-големия хеликоптерен парк. Според годишния бюлетин “Военен баланс ” сухопътните сили разполагат с повече от 700 ударни AХ-64 “Апаш ”, към 2200 междинни военнотранспортни УХ-60 “Блек Хоук ” в разнообразни модификации и 450 тежки ЦХ-47 “Чинук ”. И това не включва няколкостотин леки апарата.

Пентагонът интензивно употребява армейската авиация във въоръжени спорове след войната във Виетнам.

Един от главните проблеми на вертолетния парк съгласно военните е възрастта на оборудването - към 40 години " приблизително в болничното заведение ". Предвид непрекъснатата употреба по света, техническото положение на машините буди съществени опасения.

Няма задоволително потенциал за ремонт, а новите хеликоптери ще се появят не по-рано от 2030 година Следователно ресурсът би трябвало да се разтегне в продължение на няколко десетилетия.

" Хеликоптерите “Апаш ” и “Блек Хоук ” се продължат да служат минимум 30-40 години ", изясни началникът на щаба на армията Джеймс МакКонвил на конференцията. те ще заемат мястото си в музеи както техните прародители УХ-1 “Хюи ”, ОХ-58 “Кайова ” и AХ-1 “Кобра ”.

На собствен ред армейският генерал-майор Мак МакКъри акцентира, че в бъдеще флотът на армейската авиация може да не е толкоз многочислен, колкото е през днешния ден. По-модерен модел ще размени няколко хеликоптера от предходното потомство в употреба по едно и също време. Засега Пентагонът чака стратегиите за развиване на напреднали технологии да влязат в стадия на изпитване на предпроизводствени прототипи.

Замяна на “Черните ястреби ”

Проектът, плануван да размени военния превоз УХ-60 “Блек Хоук ” във войските, се назовава “Перспективен щурмов летателен уред за далечни дистанции ”). “Сикорски ”, “Бойнг ” и “Бел ” се борят за контракта от 2019 година Последната завоюва - през декември армията избра плана за тилтротор В-280 “Валор ” като опция на “Блек Хоук ”.

В-280 е кръстоска сред хеликоптер и аероплан. Това е вертолет с роторни мотори. При политане от земята те работят като ротори, а при полет - като теглещи или тласкащи. Подемната мощ се обезпечава от крило от самолетен вид.

“Валор ” дава отговор на всички условия на военните. При изпитателни полети първият първообраз форсира до 560 километра в час. Ако това продължи с индустриалните проби, мешинаа ще стане най-бързият военен хеликоптер в света.

Обявеният обсег на полет без кацане е към 4000 км, което е съвсем два пъти повече от този на “Блек Хоук ”. Тоест там, където водачите на УХ-60 са търсили място за кацане заради липса на гориво, В-280 ще извърши бойната задача и ще се върне в базата. Екипаж - четирима души. На борда има до 11 десантчици.

Два разновидността

Втората стратегия е “Перспективен разузнавателно-ударен уред ”. Целта е да се заменят AХ-64 “Апаш ” и неотдавна пенсионираният лек OХ-58 “Кайова ”.

През март 2020 година армията избра финалистите: “Бел ” с плана “Инвиктус ” и “Сикорски ”/ “Локхийд ” с хеликоптера “Райдер ”.

Триизмерен модел на перспективния “Инвиктус ” беше показан на публицисти през 2019 година Прототипът на би трябвало да бъде показан летящ тази година. Известно е, че за основа ще послужи цивилният превозвач “Бел-525 ”, който по време на тестванията форсира до 306 километра в час.

Хеликоптерът ще бъде стилен. Двигателят е създаден от инженерите на “Дженерал Електрик ”. Ахитектурата T700, употребена на “Апаш ”, ще бъде непокътната. Но мощността ще се усили с 50 %.

Друга специфичност на " Инвиктус ” е чифт крила, които при избрани скорости ще обезпечат до половината покачване. Въоръжението ще бъде прикрито във фюзелажа, което ще усъвършенства аеродинамичните характерности и ще понижи радарната видимост.

През 2023 година възнамеряват да завършат прототипа на “Райдер ”. Този хеликоптер е издигнат по истинската скица, известна като “Сикорски-Х2 ”. Носещата система с два противоположно въртящи се коаксиални витла с диаметър 12 метра обезпечава подемна мощ и полет при ниски скорости. Тласкащото витло в опашката форсира до високи.

Очаква се машината с излетно тегло минимум шест тона да доближи скорост от 460 км/. Височинният таван е до три километра.

В същото време “Райдер ” ще резервира всички благоприятни условия на стандартните хеликоптери. Например ще може да виси на място.

Основното въоръжение е 20 мм трицевно автоматизирано оръдие. Оръдието ще бъде сложено на мобилна единица, работеща в две равнини. Общият потребен товар е към 500 кг.

Укрепване на " ветераните "

В допълнение към вероятностите на конференцията бяха разисквани въпроси за незабавна рационализация на флота. Пентагонът деликатно изследва опита от потреблението на съветската армейска авиация и стигна до извода, че в лицето на противодействието на ефикасната система за Противовъздушна отбрана, витловите апарати имат доста лимитирана успеваемост.

През 2024 година армията ще получи в допълнение финансиране за повишение на издръжливостта на оборудването - възстановяване на бронята, средства за радиоелектронната битка и системите за въздушна отбрана.

Близките проекти на командването на сухопътните войски са да сменят моторите на “Апаш ” и “Блек Хоук ” с по-мощни. “Бойнг ” има намерение да конфигурира трети стълб на AХ-64, с цел да поеме повече муниции. Също по този начин желаят да конфигурират нова оръдейна стойка, която ще разреши по-точно поразяване на задачите през деня и нощем.

“Сикорски ” и “Локхийд Мартин ” желаят да дават на комплекта авионика спомагателни благоприятни условия с детайли на изкуствен интелект. Много интервенции са автоматизирани, което ще бъде от огромна изгода за екипажа. Що се отнася до ветерана ЦХ-47 “Чинук ”, тези тежкотоварни машини ще получат нови парки, с цел да усилят товароподемността си. На военните им остава единствено да реализират нарастване на към този момент раздутите бюджети.

Превод: В. Сергеев



Подпишете се за референдума за " Мир и Суверенитет " на https://narodna.me/ 

Абонирайте се за нашия Ютуб канал: 

и за канала ни в Телеграм: 

Влизайте непосредствено в сайта   . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР