Голямата драма на Весела Нейнски - изгубила 2 деца след аборти в 4-ия месец
Певицата Весела Нейнски крие персонална драма, която два пъти е белязала живота й. Два пъти тя е забременявала и е губила децата си в четвъртия месец от бременността, научи HotArena. През 2008 година 36-годишната Весела получила тежък кръвоизлив след аборт, провокиран по медицински показания в клиника „ Света София ” от доктор Валентина Мазнейкова.
След 18 дни кървене след отстраняването на мъртвия плод, певицата отишла на обзор при доктор Начко Чалманов в АГ болница „ Шейново ”. Той я посъветвал да се върне още веднъж в клиника „ Света София ”, защото разкрил остатъчен материал от бременността й макар осъщественото абразио. Весела отказала, защото не желала още веднъж да търси помощта на доктор Мазнейкова. Певицата изповяда болката си, че е изгубила две деца при аборти в четвъртия месец и пред съквартирантите си в Къщата на „ Биг брат: Мост Уонтед ”.
През пролетта на 2008 година Неински отишла на консултация в клиникита на известната като акушер гинеколог на ВИП персоните доктор Валентина Мазнейкова, за обикновен обзор. Певицата поискала да се извърши проучване на плода, което нормално се правело в третия месец. Прегледът с ехограф открил, че бебето няма сърдечна активност. Според доктор Мазнейкова, плодът бил умрял от 7 до 10 дни преди Весела да отиде в клиниката.
„ Това беше една тъжна история за една дама, която имаше мощно предпочитание да има живо дете и да се подложи на всевъзможни генетични проучвания. Т акова положение е извънредно рисково и животозастрашаващо за дамата, защото, в случай че един плод загине повече от седмица, съществуват големи опасности той да предизвика кръвотечение, зараза, кръвоизливи, затруднения. При такава диагноза оптимално бързо би трябвало да се направи разчистване, т.т. унищожаване на починалия плод. Това, несъмнено й беше препоръчано, тя одобри всичко по този начин, както би трябвало да бъде. Бяха назначени проучвания, рекомендацията беше на идващия ден, в случай че тя реши и е съгласна, за което подписа нужните документи, да пристигна на идната заран за кюретаж на матката. Всички опасности й бяха обяснени деликатно. Весела беше предизвестена за заплахите и за това какво би трябвало да се направи. Тя прочете всичко деликатно и сложи своя автограф под тези документи. На идната заран беше призната в отделението за процедурата. Извърших я персонално аз с огромно внимание и подготовка още от предния ден. Операцията бе осъществена под венозна анестезия, продължи няколко минути, след което Весела беше настанена в отделението. След към 2 часа, при безусловно постоянни индикатори, тя беше изписана със съвет до една седмица да бъде съветвана персонално от мен. В рамките на тази една седмица тя не се яви и не ме е потърсила за каквото и да било. Най-парадоксалното е, че година по-късно тя излезе в медиите, като твърди нещо доста необичайно и погрешно – че 20 дни след кюретажа, заради обстоятелството, че не съм могла да й обърна задоволително внимание, тя е потърсила консултация в АГ болница „ Шейново ”. Там е била призната и е открито, че има потребност от още един кюретаж, който й е бил осъществен. Тя съобщи, че разполага с цялата документи. Обърнах се към управлението на болничното заведение и изисках документите, само че се откри, че лицето не е постъпвало, не е лекувано, не е амбразирано. Никакви операции не са били регистрирани и осъществени във въпросната болница. Разполагам с този документ, както и с цялата здравна документи от нашата клиника ”, безапелационна е доктор Мазнейкова.
Версията на певицата за гибелта на бебето й обаче е напълно друга. Според нея е допустимо да не попада с главната база данни на „ Шейново ”, тъй като фактически не е постъпвала за лекуване, а е изчистена там амбулаторно. След разразилата се полемика в медиите, доктор Чалманов удостоверил, че е оперирал Нейнски за премахване на остатъците от нейната бременност.
„ Отидох за хореон биопсия - едно проучване, при което се взема ДНК от самия плод в ранна седмица на бременността за да се направи разбор и да се откри дали той има някакви хромозомни нарушавания. Това е профилактично проучване, което не е наложително, само че аз държах да направя всичко, което науката познава, с цел да съм сигурна, че ще родя крепко дете ”, споделя Весела.
Д-р Мазнейкова обаче й споделила: „ Да, ще ви направя това проучване, легнете за ехографски обзор ”. Всичко траяло към минута. Установило се обаче, че сърцето на плода е спряло, написа " Уикенд ".
„ Разстроих се извънредно, тъй като доста желаех това дете. Шест дни преди този момент бях на различен доктор и имам ехографски доказателства, че детето ми тогава имаше сърдечна активност и се развиваше обикновено. Именно заради тази причина шокът за мен беше огромен. Когато ми заяви, че сърцето на детето ми е спряло и би трябвало на другия ден да дойда в 8 часа, с цел да бъде извадено, аз се облях в сълзи. А доктор Мазнейкова с невъзмутим звук продължи все едно нищо не се е случило: „ Дължите ми 50 лв. за ехографския обзор и 350 лв. за абразиото на следващия ден ”... И ме изпрати в това положение да попълням заявления. Тръгнах, и през сълзи, обличайки се, я помолих да ми изясни къде да отида за документите. А Мазнейкова ни в чеп ни в ръкав ме попита: „ А бащата Васил Петров ли е? ” Бях изумена и потресена: „ Как може да ми задавате подобен въпрос, от кое място накъде да е той? Тя продължи: „ Ами чела съм, че имате връзка... ” Вече не устоях и отвърнах сприхаво: „ Това беше преди 10 години! Не знам по какъв начин доктор може да се занимава с злословия в подобен миг, когато вижда, че на пациента му е извънредно тежко! След това чух, че тя имала навика да разяснява в пресата неща, свързани с известни нейни пациенти, които са персонални и са предмет на лекарска загадка. На другия ден пристигнах в клиниката за интервенцията. Много държах след аборта да ми бъде възложен материал с цел да се направи ДНК разбор - желаех да знам каква е повода за гибелта на плода. Това ми е първа бременност и желаех да знам за в бъдеще от какво съм застрашена. Тя обаче ми съобщи: „ Няма смисъл да се ровиш в нещата, каквото станало, станало – гледай напред! ”
Не бях в положение да диспутирам с нея, защото предстоеше да вляза в операционната и зависех напълно от нейната благосклонност . Накараха ме да подпиша още заявления - че клиниката не носи отговорност, в случай че се случат някакви затруднения или в случай че бъда инфектирана с хепатит или СПИН по време на интервенцията. Отказах да подпиша, тъй като имах проучвания от три лаборатории, че съм клинично здрава. Не можех да се съглася да бъда подложена на хирургическа намеса и те да не носят отговорност. Обясниха ми, че това е рутинна интервенция, че подписването било алегорично. Но за мен това беше неправилно. След интервенцията на другия ден, която извърши персонално доктор Мазнейкова, тя ми сподели, че е обикновено кръвотечението да продължи 3-4 дни. В този период отидох в клиниката на обзор, само че тя беше заета с раждане – не можа да ме прегледа. На шестия-седмия ден й се обадих по телефона и й споделих, че кръвотечението не е спряло и че от мен изпадат части плът, попитах я това обикновено ли е. Тя сподели: „ Да, защото в късна седмица на бременността е направено абразиото, в самия завършек на третия месец – обикновено е да има по-дълго време кръвотечение. ” Но това по-дълго време продължи близо три седмици... Отидох при моя персонален доктор, който ми даде направление за различен гинеколог и за кръвни проучвания. Установи се, че съм получила анемия в резултат на кръвоизлива, усещах се зле, виеше ми се свят... Слава Богу, аз съм приключила различна медицина в Англия и това ми оказа помощ да не стигна до сепсис и тежки инфекции - от самото начало одобрявах хомеопатични антисептици и други препарати за кръвоизлива, което ми оказа помощ да не подвигна висока температура и ме поддържаше в относително добра форма.
Някъде към 20-я ден отидох в АГ болница „ Шейново ” - направиха ми ехографско проучване и се откри, че не съм била изчистена добре. Лекарите ми споделиха: „ Върнете се при доктор Мазнейкова, с цел да ви доизчисти ”. Не желаех да се оставя повторно в ръцете й. Помолих експертите в „ Шейново ” да извършат второто абразио. Четири часа по-късно кръвоизливът спря. Направен беше хистологичен разбор на това, което извадиха от мен и се откри, че е към този момент е имало инфектиране и че са били останали части от плацентата. Извадиха един буркан с черва от плода. Можело е да умра ”, връща се към кошмарните моменти Весела.
Само 4 часа след повторното амбразио в „ Шейново ” положението й се нормализирало. Нейни приятелки я посъветвали да потърси правата си в съда. „ До този миг нямам деца и не знам за в бъдеще какви могат да бъдат следствията. Но аз мисля, че Господ от горната страна един ден ще съди, който би трябвало. Не съм желала да спечелвам пари от нещастието си и да диря обезщетение. Не желаех да поръсвам раната си със сол и да разясня месеци наред това, което ми се е случило. За мен не е значимо да диря възмездие ”, безапелационна е певицата. След злополучното събитие Весела още веднъж забременяла, само че уви, и втората й бременност била несполучлива.
След 18 дни кървене след отстраняването на мъртвия плод, певицата отишла на обзор при доктор Начко Чалманов в АГ болница „ Шейново ”. Той я посъветвал да се върне още веднъж в клиника „ Света София ”, защото разкрил остатъчен материал от бременността й макар осъщественото абразио. Весела отказала, защото не желала още веднъж да търси помощта на доктор Мазнейкова. Певицата изповяда болката си, че е изгубила две деца при аборти в четвъртия месец и пред съквартирантите си в Къщата на „ Биг брат: Мост Уонтед ”.
През пролетта на 2008 година Неински отишла на консултация в клиникита на известната като акушер гинеколог на ВИП персоните доктор Валентина Мазнейкова, за обикновен обзор. Певицата поискала да се извърши проучване на плода, което нормално се правело в третия месец. Прегледът с ехограф открил, че бебето няма сърдечна активност. Според доктор Мазнейкова, плодът бил умрял от 7 до 10 дни преди Весела да отиде в клиниката.
„ Това беше една тъжна история за една дама, която имаше мощно предпочитание да има живо дете и да се подложи на всевъзможни генетични проучвания. Т акова положение е извънредно рисково и животозастрашаващо за дамата, защото, в случай че един плод загине повече от седмица, съществуват големи опасности той да предизвика кръвотечение, зараза, кръвоизливи, затруднения. При такава диагноза оптимално бързо би трябвало да се направи разчистване, т.т. унищожаване на починалия плод. Това, несъмнено й беше препоръчано, тя одобри всичко по този начин, както би трябвало да бъде. Бяха назначени проучвания, рекомендацията беше на идващия ден, в случай че тя реши и е съгласна, за което подписа нужните документи, да пристигна на идната заран за кюретаж на матката. Всички опасности й бяха обяснени деликатно. Весела беше предизвестена за заплахите и за това какво би трябвало да се направи. Тя прочете всичко деликатно и сложи своя автограф под тези документи. На идната заран беше призната в отделението за процедурата. Извърших я персонално аз с огромно внимание и подготовка още от предния ден. Операцията бе осъществена под венозна анестезия, продължи няколко минути, след което Весела беше настанена в отделението. След към 2 часа, при безусловно постоянни индикатори, тя беше изписана със съвет до една седмица да бъде съветвана персонално от мен. В рамките на тази една седмица тя не се яви и не ме е потърсила за каквото и да било. Най-парадоксалното е, че година по-късно тя излезе в медиите, като твърди нещо доста необичайно и погрешно – че 20 дни след кюретажа, заради обстоятелството, че не съм могла да й обърна задоволително внимание, тя е потърсила консултация в АГ болница „ Шейново ”. Там е била призната и е открито, че има потребност от още един кюретаж, който й е бил осъществен. Тя съобщи, че разполага с цялата документи. Обърнах се към управлението на болничното заведение и изисках документите, само че се откри, че лицето не е постъпвало, не е лекувано, не е амбразирано. Никакви операции не са били регистрирани и осъществени във въпросната болница. Разполагам с този документ, както и с цялата здравна документи от нашата клиника ”, безапелационна е доктор Мазнейкова.
Версията на певицата за гибелта на бебето й обаче е напълно друга. Според нея е допустимо да не попада с главната база данни на „ Шейново ”, тъй като фактически не е постъпвала за лекуване, а е изчистена там амбулаторно. След разразилата се полемика в медиите, доктор Чалманов удостоверил, че е оперирал Нейнски за премахване на остатъците от нейната бременност.
„ Отидох за хореон биопсия - едно проучване, при което се взема ДНК от самия плод в ранна седмица на бременността за да се направи разбор и да се откри дали той има някакви хромозомни нарушавания. Това е профилактично проучване, което не е наложително, само че аз държах да направя всичко, което науката познава, с цел да съм сигурна, че ще родя крепко дете ”, споделя Весела.
Д-р Мазнейкова обаче й споделила: „ Да, ще ви направя това проучване, легнете за ехографски обзор ”. Всичко траяло към минута. Установило се обаче, че сърцето на плода е спряло, написа " Уикенд ".
„ Разстроих се извънредно, тъй като доста желаех това дете. Шест дни преди този момент бях на различен доктор и имам ехографски доказателства, че детето ми тогава имаше сърдечна активност и се развиваше обикновено. Именно заради тази причина шокът за мен беше огромен. Когато ми заяви, че сърцето на детето ми е спряло и би трябвало на другия ден да дойда в 8 часа, с цел да бъде извадено, аз се облях в сълзи. А доктор Мазнейкова с невъзмутим звук продължи все едно нищо не се е случило: „ Дължите ми 50 лв. за ехографския обзор и 350 лв. за абразиото на следващия ден ”... И ме изпрати в това положение да попълням заявления. Тръгнах, и през сълзи, обличайки се, я помолих да ми изясни къде да отида за документите. А Мазнейкова ни в чеп ни в ръкав ме попита: „ А бащата Васил Петров ли е? ” Бях изумена и потресена: „ Как може да ми задавате подобен въпрос, от кое място накъде да е той? Тя продължи: „ Ами чела съм, че имате връзка... ” Вече не устоях и отвърнах сприхаво: „ Това беше преди 10 години! Не знам по какъв начин доктор може да се занимава с злословия в подобен миг, когато вижда, че на пациента му е извънредно тежко! След това чух, че тя имала навика да разяснява в пресата неща, свързани с известни нейни пациенти, които са персонални и са предмет на лекарска загадка. На другия ден пристигнах в клиниката за интервенцията. Много държах след аборта да ми бъде възложен материал с цел да се направи ДНК разбор - желаех да знам каква е повода за гибелта на плода. Това ми е първа бременност и желаех да знам за в бъдеще от какво съм застрашена. Тя обаче ми съобщи: „ Няма смисъл да се ровиш в нещата, каквото станало, станало – гледай напред! ”
Не бях в положение да диспутирам с нея, защото предстоеше да вляза в операционната и зависех напълно от нейната благосклонност . Накараха ме да подпиша още заявления - че клиниката не носи отговорност, в случай че се случат някакви затруднения или в случай че бъда инфектирана с хепатит или СПИН по време на интервенцията. Отказах да подпиша, тъй като имах проучвания от три лаборатории, че съм клинично здрава. Не можех да се съглася да бъда подложена на хирургическа намеса и те да не носят отговорност. Обясниха ми, че това е рутинна интервенция, че подписването било алегорично. Но за мен това беше неправилно. След интервенцията на другия ден, която извърши персонално доктор Мазнейкова, тя ми сподели, че е обикновено кръвотечението да продължи 3-4 дни. В този период отидох в клиниката на обзор, само че тя беше заета с раждане – не можа да ме прегледа. На шестия-седмия ден й се обадих по телефона и й споделих, че кръвотечението не е спряло и че от мен изпадат части плът, попитах я това обикновено ли е. Тя сподели: „ Да, защото в късна седмица на бременността е направено абразиото, в самия завършек на третия месец – обикновено е да има по-дълго време кръвотечение. ” Но това по-дълго време продължи близо три седмици... Отидох при моя персонален доктор, който ми даде направление за различен гинеколог и за кръвни проучвания. Установи се, че съм получила анемия в резултат на кръвоизлива, усещах се зле, виеше ми се свят... Слава Богу, аз съм приключила различна медицина в Англия и това ми оказа помощ да не стигна до сепсис и тежки инфекции - от самото начало одобрявах хомеопатични антисептици и други препарати за кръвоизлива, което ми оказа помощ да не подвигна висока температура и ме поддържаше в относително добра форма.
Някъде към 20-я ден отидох в АГ болница „ Шейново ” - направиха ми ехографско проучване и се откри, че не съм била изчистена добре. Лекарите ми споделиха: „ Върнете се при доктор Мазнейкова, с цел да ви доизчисти ”. Не желаех да се оставя повторно в ръцете й. Помолих експертите в „ Шейново ” да извършат второто абразио. Четири часа по-късно кръвоизливът спря. Направен беше хистологичен разбор на това, което извадиха от мен и се откри, че е към този момент е имало инфектиране и че са били останали части от плацентата. Извадиха един буркан с черва от плода. Можело е да умра ”, връща се към кошмарните моменти Весела.
Само 4 часа след повторното амбразио в „ Шейново ” положението й се нормализирало. Нейни приятелки я посъветвали да потърси правата си в съда. „ До този миг нямам деца и не знам за в бъдеще какви могат да бъдат следствията. Но аз мисля, че Господ от горната страна един ден ще съди, който би трябвало. Не съм желала да спечелвам пари от нещастието си и да диря обезщетение. Не желаех да поръсвам раната си със сол и да разясня месеци наред това, което ми се е случило. За мен не е значимо да диря възмездие ”, безапелационна е певицата. След злополучното събитие Весела още веднъж забременяла, само че уви, и втората й бременност била несполучлива.
Източник: hotarena.net
КОМЕНТАРИ




