Отвори врати уникалната по рода си в България резиденция за възрастни хора - UTOPIA FAMILY CARE
Петзвездната база предлага най-голям клас на настаняване, здравословно хранене и чудесно качество на живот
В сърцето на живописния парк „ Росенец “, единствено на 15 км от Бургас, се намира едно неповторимо място – първият по рода си у нас резиденция за възрастни хора -. Днес публично бе прерязана лентата на общественото заведение, което трансформира визиите ни за услугата.
Проектът е дело на притежателя на и сестра му, която е шеф на резиденцията.
На тържественото разкриване дойде политическият и публичен хайлайф на Бургас и района. Сред гостите на събитието бяха регионалният шеф проф. Мария Нейкова, ръководителят на Общинския съвет Михаил Хаджиянев, заместник-кметовете на Бургас Михаил Ненов и Манол Тодоров, Катя Мишева, шеф на дирекция „ Образование “, омбудсманът Тодор Стамболиев, комисар Иван Малинов – шеф на отдел „ Криминална полиция ” към ОДМВР-Бургас, създателят на МЦ „ Д-р Стайков “ – доктор Йордан Стайков, мениджърът на здравното заведение доктор Вергиния цанова, доктор Димитър Германов – шеф на Областната дирекция по сигурност на храните, шефът на РДПБЗН Бургас старши комисар Николай Николаев, общински съветници, бизнес сътрудници, другари, както и резиденти на новия дом.
Началото с тържествено слово даде шефът, която благодари на всички, че стават част от този исторически миг. Тя увери всички, че мястото ще се трансформира в пример в грижата за възрастни хора в страната.
„ Благодаря, че сте част от празника ни, за нас е чест. Резиденция за възрастни хора „ ” е фамилен план, който първо се зароди в сърцата ни, а по-късно се разви в мозъците ни. Визия за старостта - такава, каквато има капацитет да бъде и такава, каквато желаеме нашите близки да имат опцията да изживеят. Пълноценно, в подкрепяща общностна среда като опция на самотното изолирано живеене. Резиденцията е най-новата услуга на територията на община Бургас и е неповторима със своята идея за здравословно и интензивно стареене. Вложихме доста старания и запаси, с цел да реализираме високите стандарти на качеството, към което се стремим. Резиденцията не е просто да създадем условия гостите да се усещат уютно и в съобразена с техните потребности среда, само че стремим да запазим тяхната автономия от позиция на психическото и физическото здраве за оптимално дълго време - тъй че да се насладят на почтени и същински щастливи старини. Разбира се - сме основали и условия за реализирането на тази цел. Благодаря на моя екип за отдадеността, с която работи и заначина, по който се грижат за резидентите ни. Вие, сътрудници, и вашата сила, сте същински подарък за мен. Аз и моят брат ще превърнем Резиденцията в пример в грижата за възрастни хора в страната “, сподели Мариела Кирова.
Думата взе и притежателят Кристиян Киров, който в прочувствено слово описа по какъв начин се е родила концепцията за основаването на това уютно място.
„ Попаднахме тук инцидентно. В нетолкова далечната 2017 година имах упоритост да осъществявам градски бизнес хотел. Търсех парцел. Много беше мъчно, само че с течение на времето се сближихме много с брокерите и те от самото начало ме канеха да дойда в Росенец да видя нещо. От кумова срама одобрих тази покана. Какво беше нещото? Може би някои от вас си спомнят една порутена станция на БКС. Нямаше покрив, дограми, достъпът до нея беше съвсем неосъществим, наводнена - злополучие. Парк Росенец има някаква магия - хората, които идват тук, усещат успокоение, уют, сигурност, позитивна сила. Това повлия на моето желание. Резултатът беше хотел „ Утопия Форест ”. В парка има локални, които непрекъснато живеят тук. Един от тях - чичо Янко, всеки ден беше на градежа и ми споделяше: „ Кристиане, какво правиш тука, моето момче. Тука е парк, жив човек няма. Идват единствено по празниците да се напиват. Къде даваш тези пари...? Това нещо обаче към този момент се осъществя. Между 5 и 6 хиляди фамилии всяка година идват тук да си почиват. Утопия промени тази наклонност и парк Росенец не е това, което беше до неотдавна. Живея от няколко години тук и за мен не е прелестно да виждам порутените остарели здания. Искам да виждам планове като този зад мен. Сградата е била ведомствена хижа. Виждате в този момент по какъв начин наподобява. Много сме се постарали. За нас е значимо тук да се случват нещата по верния метод и в Росенец да се притеглят други такива вложители “ , сподели Киров.
Той благодари на Община Бургас и Областната администрация за съдействието.
„ Стъпките, които ние вършим, са невъзможни без вас. Не получаваме отвод, в противен случай - посрещате ни с отворени порти, тъй като виждате, че концепциите ни са реализируеми и верни. Искам да благодаря и на Търговско дружество „ Приморие ”, тъй като цялата документи минава оттова “, добави притежателят.
Кристиян Киров не пропусна и най-специалните хора, които виждат нещата „ от кухнята “, а точно резидентите, потребителите на Дома за остарели хора. Всички те бяха на първия ред, с цел да усетят атмосферата от тържеството.
„ Знам какъв брой е мъчно да си първи в нещо. Вие проявихте смелостта да прекрачите нашия предел първи. Ще се грижим за вас като за нашите родители. Домът е основан по този метод. Това е нашата идея. Благодаря ви, че избрахте нас. Бъдете спокойни, намирате се на хубаво и вярно място. Благодаря и на екипа, с който осъществяваме плановете. Много хора ни помогнаха. Искам да ви кажа, че сме вложили доста усърдие и труд - 7 млн.лв. и доста обич. Вие сте гръбнакът на нашата идея и знам, че тя ще се запази в годините “, добави Киров.
Той бе застанал до фотография на художника и дизайнер Генчо Радев, който ни напусна на 20 януари т.г. Двамата с Кристиян Киров бяха близки другари и сътрудници в доста планове.
„ Това на фотографията е чичо Гена и с него създадохме всяко нещо, което виждате тук. На по чаша бира изслушваше всичко, което имам да му показва, по-късно взимаше бял лист хартия и изрисуваше всичко, по-късно визуализираше. С него създадохме доста планове - той беше до мен безусловно до нареждането на чашите в ресторанта. Той остави идейни планове, които ще имам да извършвам до края на живота ми “, показа още Киров.
Изключително прочувствен бе моментът, когато той съобщи ключовете на резиденция UTOPIA FAMILY CARE на сестра си Мариела Кирова. Той й благодари за безкрайната поддръжка и разкри:
„ Това, което не съм ѝ споделил, е че този план го има и поради нея. Защото от дълго време стопирах да преследвам концепциите си без да съм наясно кой е индивидът, който би поел самодейността. Утопия е основана поради теб! Обичам те! “.
Областният шеф проф. Мария Нейкова поздрави основателите на неповторимия план, че са помислили за всеки един подробност, с цел да може възрастните хора да се усещат добре.
„ По отношението и грижата към възрастните хора можем да съдим за зрелостта на обществото. Тук е надмината една огромна част от обществото. Искам да пожелая доста слънце в душите и сърцата на хората, които се доверяват на вашите грижи, на всички тези, които ще работят тук. Създали сте атмосфера - освен като интериор, само че и грижа, здравно обслужва и даже здравословно хранен, която е според от спецификата на положението на всеки, настанен тук. Тези вложения си заслужават “, сподели проф. Нейкова.
От своя страна зам.-кметът по обучение, опазване на здравето, обществени действия и юношески политики Михаил Ненов добави, че Утопия не е просто място, а е грижа, обич, същинска сбъдната фантазия.
„ Благодаря от името на кмета Димитър Николов. Със сърце и душа участвате в цялостната политика на Общината да обезпечава съответни, същински и човешки, изпълнени със наличие грижи за възрастните - нашите майки, татковци, дядовци.
Благодаря че давате образец за това какво значи същинска грижа. Един термин на близо 500 години - химера, основан от сър Томас Мур, вие напълнихте с ново наличие. Мариела ми е споделяла всичките си хрумвания и фантазии. Сега имам голямата чест да участвам на нейното сбъдване “, сподели Ненов.
е ситуиран в сърцето на живописния парк „ Росенец “ в един от крайните ридове на Странджа планина. Капацитетът на резиденцията е за 80 души. Основният корпус разполага с 47 пространства за настаняване, от които 34 двойни стаи, 11 единични стаи и 2 просторни жилището. Всяко едно помещение има независим хигиеничен възел и тераса.
Оборудвана е с всичко належащо, с цел да може възрастните хора да се усещат като вкъщи си.
На партерното равнище е ситуиран ресторант с потенциал от 90 души, в който гостите се изхранват четири пъти на ден. Има и зала, подобаваща за лечебна физкултура и гимнастика, както и обща рехабилитация, която се прави и управлява от експерти в тази област.
А външната градина в ситуирана в сянката на дъбова гора, единствено на няколкостотин метра от морския бряг, тя дава доста благоприятни условия на потребителите, една от най-ценните от които е да живеят в синхрон с и измежду природата. Градината разполага с два парника, където гостите на резиденцията могат да организират занимания по градинарство, да отглеждат зеленчуци, плодове и растения за лична консумация и наслаждение, както и да разпростират майсторския си капацитет в дребната работилничка към тях.
Помислено е за студеното време, когато възрастните хора не могат да излязат на открито. Има зимна градина градина навътре в постройката, която е с обособени голям брой кътове за отдих и споделено време с другари, близки и родственици.
Животът в резиденцията носи възприятие на независимост, успокоение, естетика и усамотение.
ОЧАКВАЙТЕ АЛБУМ СЪС СНИМКИ ОТ ОТКРИВАНЕТО НА СЪБИТИЕТО
В сърцето на живописния парк „ Росенец “, единствено на 15 км от Бургас, се намира едно неповторимо място – първият по рода си у нас резиденция за възрастни хора -. Днес публично бе прерязана лентата на общественото заведение, което трансформира визиите ни за услугата.
Проектът е дело на притежателя на и сестра му, която е шеф на резиденцията.
На тържественото разкриване дойде политическият и публичен хайлайф на Бургас и района. Сред гостите на събитието бяха регионалният шеф проф. Мария Нейкова, ръководителят на Общинския съвет Михаил Хаджиянев, заместник-кметовете на Бургас Михаил Ненов и Манол Тодоров, Катя Мишева, шеф на дирекция „ Образование “, омбудсманът Тодор Стамболиев, комисар Иван Малинов – шеф на отдел „ Криминална полиция ” към ОДМВР-Бургас, създателят на МЦ „ Д-р Стайков “ – доктор Йордан Стайков, мениджърът на здравното заведение доктор Вергиния цанова, доктор Димитър Германов – шеф на Областната дирекция по сигурност на храните, шефът на РДПБЗН Бургас старши комисар Николай Николаев, общински съветници, бизнес сътрудници, другари, както и резиденти на новия дом.
Началото с тържествено слово даде шефът, която благодари на всички, че стават част от този исторически миг. Тя увери всички, че мястото ще се трансформира в пример в грижата за възрастни хора в страната.
„ Благодаря, че сте част от празника ни, за нас е чест. Резиденция за възрастни хора „ ” е фамилен план, който първо се зароди в сърцата ни, а по-късно се разви в мозъците ни. Визия за старостта - такава, каквато има капацитет да бъде и такава, каквато желаеме нашите близки да имат опцията да изживеят. Пълноценно, в подкрепяща общностна среда като опция на самотното изолирано живеене. Резиденцията е най-новата услуга на територията на община Бургас и е неповторима със своята идея за здравословно и интензивно стареене. Вложихме доста старания и запаси, с цел да реализираме високите стандарти на качеството, към което се стремим. Резиденцията не е просто да създадем условия гостите да се усещат уютно и в съобразена с техните потребности среда, само че стремим да запазим тяхната автономия от позиция на психическото и физическото здраве за оптимално дълго време - тъй че да се насладят на почтени и същински щастливи старини. Разбира се - сме основали и условия за реализирането на тази цел. Благодаря на моя екип за отдадеността, с която работи и заначина, по който се грижат за резидентите ни. Вие, сътрудници, и вашата сила, сте същински подарък за мен. Аз и моят брат ще превърнем Резиденцията в пример в грижата за възрастни хора в страната “, сподели Мариела Кирова.
Думата взе и притежателят Кристиян Киров, който в прочувствено слово описа по какъв начин се е родила концепцията за основаването на това уютно място.
„ Попаднахме тук инцидентно. В нетолкова далечната 2017 година имах упоритост да осъществявам градски бизнес хотел. Търсех парцел. Много беше мъчно, само че с течение на времето се сближихме много с брокерите и те от самото начало ме канеха да дойда в Росенец да видя нещо. От кумова срама одобрих тази покана. Какво беше нещото? Може би някои от вас си спомнят една порутена станция на БКС. Нямаше покрив, дограми, достъпът до нея беше съвсем неосъществим, наводнена - злополучие. Парк Росенец има някаква магия - хората, които идват тук, усещат успокоение, уют, сигурност, позитивна сила. Това повлия на моето желание. Резултатът беше хотел „ Утопия Форест ”. В парка има локални, които непрекъснато живеят тук. Един от тях - чичо Янко, всеки ден беше на градежа и ми споделяше: „ Кристиане, какво правиш тука, моето момче. Тука е парк, жив човек няма. Идват единствено по празниците да се напиват. Къде даваш тези пари...? Това нещо обаче към този момент се осъществя. Между 5 и 6 хиляди фамилии всяка година идват тук да си почиват. Утопия промени тази наклонност и парк Росенец не е това, което беше до неотдавна. Живея от няколко години тук и за мен не е прелестно да виждам порутените остарели здания. Искам да виждам планове като този зад мен. Сградата е била ведомствена хижа. Виждате в този момент по какъв начин наподобява. Много сме се постарали. За нас е значимо тук да се случват нещата по верния метод и в Росенец да се притеглят други такива вложители “ , сподели Киров.
Той благодари на Община Бургас и Областната администрация за съдействието.
„ Стъпките, които ние вършим, са невъзможни без вас. Не получаваме отвод, в противен случай - посрещате ни с отворени порти, тъй като виждате, че концепциите ни са реализируеми и верни. Искам да благодаря и на Търговско дружество „ Приморие ”, тъй като цялата документи минава оттова “, добави притежателят.
Кристиян Киров не пропусна и най-специалните хора, които виждат нещата „ от кухнята “, а точно резидентите, потребителите на Дома за остарели хора. Всички те бяха на първия ред, с цел да усетят атмосферата от тържеството.
„ Знам какъв брой е мъчно да си първи в нещо. Вие проявихте смелостта да прекрачите нашия предел първи. Ще се грижим за вас като за нашите родители. Домът е основан по този метод. Това е нашата идея. Благодаря ви, че избрахте нас. Бъдете спокойни, намирате се на хубаво и вярно място. Благодаря и на екипа, с който осъществяваме плановете. Много хора ни помогнаха. Искам да ви кажа, че сме вложили доста усърдие и труд - 7 млн.лв. и доста обич. Вие сте гръбнакът на нашата идея и знам, че тя ще се запази в годините “, добави Киров.
Той бе застанал до фотография на художника и дизайнер Генчо Радев, който ни напусна на 20 януари т.г. Двамата с Кристиян Киров бяха близки другари и сътрудници в доста планове.
„ Това на фотографията е чичо Гена и с него създадохме всяко нещо, което виждате тук. На по чаша бира изслушваше всичко, което имам да му показва, по-късно взимаше бял лист хартия и изрисуваше всичко, по-късно визуализираше. С него създадохме доста планове - той беше до мен безусловно до нареждането на чашите в ресторанта. Той остави идейни планове, които ще имам да извършвам до края на живота ми “, показа още Киров.
Изключително прочувствен бе моментът, когато той съобщи ключовете на резиденция UTOPIA FAMILY CARE на сестра си Мариела Кирова. Той й благодари за безкрайната поддръжка и разкри:
„ Това, което не съм ѝ споделил, е че този план го има и поради нея. Защото от дълго време стопирах да преследвам концепциите си без да съм наясно кой е индивидът, който би поел самодейността. Утопия е основана поради теб! Обичам те! “.
Областният шеф проф. Мария Нейкова поздрави основателите на неповторимия план, че са помислили за всеки един подробност, с цел да може възрастните хора да се усещат добре.
„ По отношението и грижата към възрастните хора можем да съдим за зрелостта на обществото. Тук е надмината една огромна част от обществото. Искам да пожелая доста слънце в душите и сърцата на хората, които се доверяват на вашите грижи, на всички тези, които ще работят тук. Създали сте атмосфера - освен като интериор, само че и грижа, здравно обслужва и даже здравословно хранен, която е според от спецификата на положението на всеки, настанен тук. Тези вложения си заслужават “, сподели проф. Нейкова.
От своя страна зам.-кметът по обучение, опазване на здравето, обществени действия и юношески политики Михаил Ненов добави, че Утопия не е просто място, а е грижа, обич, същинска сбъдната фантазия.
„ Благодаря от името на кмета Димитър Николов. Със сърце и душа участвате в цялостната политика на Общината да обезпечава съответни, същински и човешки, изпълнени със наличие грижи за възрастните - нашите майки, татковци, дядовци.
Благодаря че давате образец за това какво значи същинска грижа. Един термин на близо 500 години - химера, основан от сър Томас Мур, вие напълнихте с ново наличие. Мариела ми е споделяла всичките си хрумвания и фантазии. Сега имам голямата чест да участвам на нейното сбъдване “, сподели Ненов.
е ситуиран в сърцето на живописния парк „ Росенец “ в един от крайните ридове на Странджа планина. Капацитетът на резиденцията е за 80 души. Основният корпус разполага с 47 пространства за настаняване, от които 34 двойни стаи, 11 единични стаи и 2 просторни жилището. Всяко едно помещение има независим хигиеничен възел и тераса.
Оборудвана е с всичко належащо, с цел да може възрастните хора да се усещат като вкъщи си.
На партерното равнище е ситуиран ресторант с потенциал от 90 души, в който гостите се изхранват четири пъти на ден. Има и зала, подобаваща за лечебна физкултура и гимнастика, както и обща рехабилитация, която се прави и управлява от експерти в тази област.
А външната градина в ситуирана в сянката на дъбова гора, единствено на няколкостотин метра от морския бряг, тя дава доста благоприятни условия на потребителите, една от най-ценните от които е да живеят в синхрон с и измежду природата. Градината разполага с два парника, където гостите на резиденцията могат да организират занимания по градинарство, да отглеждат зеленчуци, плодове и растения за лична консумация и наслаждение, както и да разпростират майсторския си капацитет в дребната работилничка към тях.
Помислено е за студеното време, когато възрастните хора не могат да излязат на открито. Има зимна градина градина навътре в постройката, която е с обособени голям брой кътове за отдих и споделено време с другари, близки и родственици.
Животът в резиденцията носи възприятие на независимост, успокоение, естетика и усамотение.
ОЧАКВАЙТЕ АЛБУМ СЪС СНИМКИ ОТ ОТКРИВАНЕТО НА СЪБИТИЕТО
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ