Петков следва Божанов на прокурорския конвейер по случая ЙоловскиПрокуратурата се

...
Петков следва Божанов на прокурорския конвейер по случая ЙоловскиПрокуратурата се
Коментари Харесай

Прокуратурата готви обвинение срещу Кирил Петков

Петков следва Божанов на прокурорския конвейер по случая " Йоловски "
Прокуратурата се чака през днешния ден да повдигне обвиняване на съпредседателя на " Продължаваме промяната - Демократична България " Кирил Петков по случая за хипотетичен напън върху министъра на електронното ръководство Александър Йоловски.

Според изказванията на Йоловски, Петков и Божидар Божанов, който към този момент получи обвинявания в четвъртък, са упражнявали напън върху него за публични поръчки на стойност 640 милиона лв. да бъдат ориентирани към съответни компании.
Охрана за министъра след закани
На министър Йоловски е обезпечена защита откакто, съгласно личните му изказвания, са му били отправени вербални закани. Това става в миг, когато следствието на прокуратурата навлиза в решителна фаза.

Божидар Божанов, също от политическата групировка " Продължаваме промяната - Демократична България ", към този момент е с повдигнати обвинявания от прокуратурата по същия случай, като следствието продължава да се развива.

В подтекста на растящото напрежение към случая, остава да се види по какъв начин ще се развие обстановката и какви ще бъдат правните последствия за забърканите лица.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР