Петият в класирането на първенството Лил започна по най-добрия начин

...

Лил разгроми шестодивизионен тим за Купата на Франция, Бордо се спаси с дузпи

Петият в класирането на шампионата Лил стартира по най-хубавия метод новата година, откакто завоюва с разгромното 12:0 против шестодивизионния Голдън Лайън в мач от 1/32-финалите на Купата на Франция.

Едон Жегрова (33 минута, 41, 42) и Джонатан Дейвид (25, 36, 75) означиха по един хеттрик за Лил, а с по два гола се регистрираха Юсуф Язъджъ (11, 45) и Хакон Харалдсон (64, 78). Тиаго Сантош (57) и Амине Месуса (89) също се разписаха.

Лил игра с първия тим в последния си мач преди подновяването на шампионата против Лориен идната неделя.

Брест пък победи Анже с 1:0 след попадение на уругваеца Мартин Сатриано в 63-та минута, до момента в който втородивизионния Ним отстъпи с 1:2 на Орлеан. За " осите ", които играят в третото равнище Лига Насионал, прецизен през второто полувреме за успеха бе конгоанският нападател Арнолд Вула.

Бордо пък едвам се измъкна от елиминация против дилетанти. Жирондинците, които през тази година са в Лига 2, победиха с 4:2 след дузпи петодивизионния Ентен Саноа, който пропусна първите си два удара от 11 метра. Редовното време приключи 1:1.

Елитният Монпелие продължава напред след победа с 2:1 против Амиен. Юсуф Асогба си вкара автогол в края на първото полувреме и Келвин Йебоа заби един от дузпа във вратата на домакините на старта на второто, а Амиен върна единствено едно попадение посредством Луис Мафута.

Сошо завоюва с 2:1 против Лориен в различен мач от 1/32-финалите.