Петима души са простреляни днес при израелски атаки срещу университетски

...
Петима души са простреляни днес при израелски атаки срещу университетски
Коментари Харесай

Израелската армия простреля студенти при операция в палестински университет на Западния бряг

Петима души са простреляни през днешния ден при израелски офанзиви против академични кампус в Бир Зейт на окупирания Западен бряг, заяви палестинският клон на Червения полумесец, представен от Франс прес.

Причината за военната интервенция не се прецизира, а израелската войска съобщи пред Агенция Франс Прес, че „ събира информация “.  

Израелски военни коли са навлезли в кампуса малко преди обяд, описаха очевидци пред Агенция Франс Прес. По-късно информацията бе доказана от Талал Шахван - началник на огромния университет в града, ситуиран покрай Рамала, където е седалището на Палестинската автономност.

Видео, споделено в обществените мрежи, сподели навлизането на военните в кампуса, а екип на Агенция Франс Прес заяви, че е видял няколко военни транспортни средства да го напущат, ескортирани от израелски бойци, придвижващи се пешком.

Всички ранени са студенти, заяви службата за връзки на университета и уточни, че студентите са замеряли с камъни военните.

Общият брой потърпевши студенти е 11, в това число „ петима ранени от бойни патрони, четирима потърпевши от поемане на газ и двама ранени вследствие на рухвания “, посочи в изказването си Червеният кръст.  

Оказана е здравна помощ на място в кампуса на няколко души, заяви екипът на Агенция Франс Прес.

„ За страдание офанзивите на университета са нещо повтарящо се, само че този път надмина всички граници за грубост “, разгласи на конференция ръководителят на образователното заведение. „ Това е част от поредност дейности, целящи да държат хората в незнание “, добави той.

Израелската войска към този момент влиза няколко пъти в кампуса на този университет, считан от палестинците за един от най-хубавите на Западния бряг.

През септември 2024 година израелската войска конфискува имущество, благосъстоятелност на студентския съвет, напомни университета.  

Инфо: Българска телеграфна агенция

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР