Спират 5-и блок на АЕЦ Козлодуй за ремонт и презареждане с американско гориво на 9 май
Пети блок на АЕЦ " Козлодуй " ще бъде спрян за ремонт и презареждане с американско гориво на 9 май, стана ясно по време на годишния доклад на Агенцията за нуклеарно контролиране.
Очаква се в средата на юни да приключи ремонтът и да бъде заредено идващото количество касети, създадени от " Уестингхаус ".
През 2024 година стартира 4-годишен развой на поетапен преход към ново нуклеарно гориво. През 2027 година цялата дейна зона ще бъде заредена с американско гориво.
Вече повече от година и половина пети блок на АЕЦ " Козлодуй " работи, както с съветско, по този начин и с американско гориво.
FaceBookTwitterPinteresthttps://tribune.bg/bg/parite/spirat-5-i-blok-na-aets-kozlod/
Автор
Моника Гаджанова
Спират 5-и блок на АЕЦ " Козлодуй " за ремонт и презареждане с американско гориво на 9 майОткриха нарко оранжерия в минна изложба край КюстендилСъс старта на Народното събрание потегля и кастингът за началник на ДАНС„ Спаси София “: Район Младост желае да подари декари общинска земя за частен строежСамолетът на израелския президент хвърча над половин Европа, Турция не го пуснаfunction setAnswerTo( name, id ) { $('#load_answer').html(''+name+'[Отказ]'); $('input[name=c_answer]').val(id); $('html,body').animate({scrollTop: $('#commentsAnchor').offset().top},'400'); } function clearAnswerTo() { $('#load_answer').html( " " ); $('input[name=c_answer]').val( " " ); } $(document).ready(function(){ $('.list-comments.viewAll').click(function(e){var idComment = $(this).attr('rel'); if(idComm
Източник: tribune.bg
КОМЕНТАРИ




