Орбан поздрави Петер Мадяр за победата: Резултатът е болезнен, но ясен
Петер Мадяр заяви преди минути, че Виктор Орбан му е позвънил по телефона и го е поздравил за успеха.
„ Резултатът от изборите е мъчителен, само че явен. Поздравих победилата партия “. Това съобщи отиващият си министър-председател на Унгария Виктор Орбан.
Малко след 21:00 ч. Виктор Орбан дойде в „ Балната “ в Будапеща за изборната вечер на ФИДЕС „ Какво значи този избирателен резултат за ориста на родината и нацията ни, в този момент не знаем, времето ще покаже. Но и от съпротива ще служим на страната си “, съобщи Орбан.
По думите му задачата пред ФИДЕС към този момент е ясна. „ Тежестта на ръководството към този момент не е на раменете ни, по тази причина в този момент нашата задача е да укрепим общността си “, сподели той.
Орбан акцентира, че 2,5 милиона унгарци са подкрепили партията му и даде обещание те да не бъдат изоставени. „ 2,5 милиона унгарци ни поддържаха. Никога няма да ги изоставим. И дано всеки знае - тук, в тази зала, и в цялата страна - в никакъв случай, в никакъв случай, в никакъв случай няма да се предадем! “, съобщи Орбан.
По време на речта му част от присъстващите ръкопляскаха, само че министър председателят не излезе на квалифицираната извън сцена пред симпатизантите, а приказва вътре в постройката. В тълпата имаше и хора със сълзи в очите.
„ Резултатът от изборите е мъчителен, само че явен. Поздравих победилата партия “. Това съобщи отиващият си министър-председател на Унгария Виктор Орбан.
Малко след 21:00 ч. Виктор Орбан дойде в „ Балната “ в Будапеща за изборната вечер на ФИДЕС „ Какво значи този избирателен резултат за ориста на родината и нацията ни, в този момент не знаем, времето ще покаже. Но и от съпротива ще служим на страната си “, съобщи Орбан.
По думите му задачата пред ФИДЕС към този момент е ясна. „ Тежестта на ръководството към този момент не е на раменете ни, по тази причина в този момент нашата задача е да укрепим общността си “, сподели той.
Орбан акцентира, че 2,5 милиона унгарци са подкрепили партията му и даде обещание те да не бъдат изоставени. „ 2,5 милиона унгарци ни поддържаха. Никога няма да ги изоставим. И дано всеки знае - тук, в тази зала, и в цялата страна - в никакъв случай, в никакъв случай, в никакъв случай няма да се предадем! “, съобщи Орбан.
По време на речта му част от присъстващите ръкопляскаха, само че министър председателят не излезе на квалифицираната извън сцена пред симпатизантите, а приказва вътре в постройката. В тълпата имаше и хора със сълзи в очите.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




