Пещера победи – 3:1 в ловешкото село Галата едноименния тим

...

Пещера с важен успех срещу Трявна

Пещера победи – 3:1 в ловешкото село Галата едноименния отбор на град Трявна в отсрочен мач от седмия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужен триумф на домакините с оглед събитията на терена. Те преобладаваха от самото начало, пропуснаха да вкарат още толкоз. Освен почетното попадение, гостите имаха по една опция в двете полувремена, само че Петко Иванов се оправи.

Селекцията на Ивайло Петков наложи напън незабавно след началния съдийски сигнал и резултатът не закъсня. В 5-ата минута Альоша Илиев оползотвори подаване на съотборник – 1:0. Той върна жеста единствено след четвърт час, когато изведе Атанас Георгиев на стрелкова позиция и задатъка на Пещера стана два гола. После Илиев уцели и гредата. В 31-ата минута нападателят на Трявна – Васил Андреев бе изведен очи в очи със стража на противника и понижи – 2:1. Всичко завърши малко след почивката, когато Младен Русков преодоля трима съперници и с акуратен шут от границата на наказателнотго поле фиксира окончателното 3:1. Победата изкачи Пещера на 14-о място, а Трявна остана с две позиции по-назад.