Пентагонът одобри доставката на ракети Томахоук за Украйн само преди

...
Пентагонът одобри доставката на ракети Томахоук за Украйн само преди
Коментари Харесай

ИЗВЪНРЕДНО – ОГРОМЕН ОБРАТ в САЩ!: Пентагонът добри доставката на ракети „Томахоук” за Украйна!

Пентагонът утвърди доставката на ракети „ Томахоук ” за Украйн единствено преди броени минути.

Пентагонът е дал зелена светлина на Белия дом за предаването на Украйна на ракети Tomahawk с огромен обхват, оповестява CNN, базирайки се на американски и европейски чиновници

 

Военното ведомство е решило, че тези доставки няма да окажат отрицателно въздействие върху запасите от муниции на Съединени американски щати, заяви CNN, базирайки се на източници.

 

Снимка; Скрийншот

Министерството оставя окончателното политическо решение за доставките на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп

 

Според източници на CNN, все още той към момента не се е отказал от концепцията да достави Украйна с ракети, чийто оптимален обсега доближава 2,5 хиляди километра.

Администрацията към този момент е подготвена с проекти за бърза доставка на ракети „ Томахоук ” на украинските военни, в случай че Тръмп утвърди това решение. Въпреки че Пентагонът не вижда проблем с запасите от ракети, американските военни към момента не схващат изцяло по какъв начин украинците ще се образоват и ще разполагат ракетите, оповестиха източници на CNN.

 

В началото на октомври Тръмп загатна, че Съединени американски щати могат да доставят „ Томахоук “ на Украйна

 

На 17 октомври обаче, по време на среща с украинския водач Володимир Зеленски, американският президент съобщи, че би предпочел да не доставя ракети на Киев, защото Вашингтон също се нуждае от тях.

В същото време, съгласно телевизионния канал, Пентагонът е оценил запасите и е одобрил доставките още преди срещата на Тръмп със Зеленски. CNN свързва смяната в позицията на Тръмп с диалога му с Владимир Путин на 16 октомври.

През ноември на среща с украинския президент Володимир Зеленски Тръмп съобщи, че би предпочел да не доставя ракети на Украйна

 

„ Не желаеме да раздаваме това, от което се нуждаем, с цел да защитим страната си “, сподели той.

Военните уведомили Белия дом за своята оценка на запасите от ракети малко преди срещата на Тръмп със Зеленски. Тази оценка въодушевила европейските съдружници, които считат, че Съединени американски щати ще имат по-малко оправдания да не доставят ракети, обявиха пред CNN двама европейски чиновници.
Затова американските и европейските публични лица бяха сюрпризирани, когато Тръмп внезапно промени позицията си няколко дни по-късно, заявявайки пред публицисти на среща със Зеленски, че Съединени американски щати сами се нуждаят от ракети „ Томахоук ”. След това той заяви на президента на Украйна зад затворени порти, че Съединени американски щати няма да ги доставят – най-малко към този момент.

Решението на Тръмп беше взето на идващия ден след телефонен диалог с съветския президент Владимир Путин

 

През последните седмици Тръмп беше толкоз отчаян от нежеланието на Путин да прегледа съществено мирните договаряния, че предходната седмица утвърди нови наказания на Съединени американски щати против съветските петролни компании и към този момент анулира плануваната среща с Путин в Будапеща, напомня телевизионната компания.

 

Иточник – CNN/Превод:SafeNews

 

 

Още вести четете в: Свят, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР