Пен стейт окончателно погребаха призраците от скандала „Сендъски“ и заяви

...

Пен стейт с епична победа като гости на Айова

Пен стейт дефинитивно погребаха призраците от абсурда „ Сендъски “ и съобщи гласно упоритости за купата в NCAA. Шест години след педофилския скандал, който замалко не докара до зачеркването на една от най-славните футболни стратегии в Съединени американски щати, „ Лъвовете от Нитани “ записаха епична победа с 21:19 като посетители на Айова и към този момент 12 месеца нямат загуба в мач от постоянния сезон на „ Биг загар “.

Трейс МакСорли хвърли 7-ярдов пас към Джуан Джонсън в последното разиграване в мача и хвърли в тъга почитателите на Айова, които не бяха виждали любимците си победени през 2017 година Сакуон Баркли пробяга 211 ярда за Пен стейт и означи тъчдаун, само че гостите рзпиляха осем точки задатък в последната част преди епичното разиграване при изтекло време. „ Лъвовете от Нитани “ одобряват Индиана и гостуват на Нортуестърн преди борбите с Мичиган и Охайо стейт в края на идния месец, които ще решат ориста на купата в Източната дивизия.

Алабама се разправи с вандербилт в първия си мач за сезона в Югоизточната конференция. Очакванията за успех на отбраните се оправдаха отчасти. Внадербилт превзеха мизерните 78 ярда за 60 минути, до момента в който гостите кръстосваха терена надлъж и нашир и финишираха с 677. Деймиън Харис означи три тъчдауна по земя, Бо Скарбъро добави два, а куотърбекът Туа Тагаваилоа се регистрира с два паса в ендзоната на „ комодорите “ за 59:0 .