Пекин: Двадесет и един хуманоидни роботи се присъединиха към хиляди

...
Пекин: Двадесет и един хуманоидни роботи се присъединиха към хиляди
Коментари Харесай

Хуманоидни роботи се състезават с хора в полумаратон в Китай

Пекин:

Двадесет и един хуманоидни роботи се причислиха към хиляди бегачи на полумаратона на Yizhuang в Пекин в събота, първият път, когато тези машини се състезават дружно с хората през 21-километров (13 мили) курс. 

Роботите от китайски производители като DroidVP и Noetix Robotics се оферират във всички форми и размери, с по -къси от 120 см (3,9 фута), други високи като 1,8 м (5,9 фута). Една компания се похвали, че роботът му наподобява съвсем човек, с женствени характерности и способността да намигват и усмихват.

Някои компании тестваха роботите си седмици преди надпреварата. Служители на Пекин описаха събитието като по -близко до съревнование за спортни коли, като се има поради нуждата от екипи за инженерство и навигация.

През последната година хуманоидните роботи се появяват в маратоните в Китай, само че не са спортни. Това е първият път, когато те се състезават дружно с хората.

Китай се надява, че вложенията в грани...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР