Павел Дуров – съосновател на приложението Телеграм“ и биологичен баща

...
Павел Дуров – съосновател на приложението Телеграм“ и биологичен баща
Коментари Харесай

Павел Дуров – съосновател на приложението „Телеграм“ и биологичен баща на над 100 деца по света

Павел Дуров – съосновател на приложението „ Телеграм “ и биологичен татко на над 100 деца по света
Задържаният при слизането си от самолета на летището в Бурже край Париж френско-руския милиардер Павел Дуров се обрисува като либертарианец и като бранител на поверителността в интернет. Но той също по този начин поражда и дискусия поради отхвърли си да модерира по какъвто и да е метод наличието в приложението „ Телеграм “,
на което той е съосновател, отбелязва Франс прес в изчерпателен материал-портрет на Дуров.
Павел Дуров е на 39 години. Срещу него беше издадена във Франция заповед за търсене от Службата за битка с насилието над малолетни. Заповедта за търсене на Дуров беше по отношение на разнородни нарушавания,
от измами до трафик с наркотични субстанции,
от кибертормоз до проведена престъпност, като се премине и през обвинявания във прослава на тероризма и на измамите, отбелязва френската организация.
Арестът на Дуров беше продължен.
През 2006 година Дуров едва-що приключил университета в Санкт Петербург, родния му град, основава обществената мрежа „ ВКонтакте “, която се трансформира небрежно в първата мрежа в Русия и изпреварва даже по интерес „ Facebook “.
Но триумфът на интернет платформата поражда търкания сред Дуров и властта.
Той я продава. Поемат я хора, близки до ръководещите, а Дуров напуща Русия през 2014 година По това време той е в деликатни връзки с Кремъл поради това, че е отказал да съобщи на съветските служби за сигурност персоналните данни на консуматори на обществената мрежа,
по-специално на проевропейски настроени украински жители.
През 2013 година, година преди да напусне Русия, Павел Дуров създава с брат си Николай приложението „ Телеграм “. След напускането на Русия Дуров пътува от страна в страна и най-после се устройва в Дубай.
Същевременно получава поданство на карибската островна страна Сейнт Китс и Невис.
През август 2021 година Дуров получава и френско поданство с помощта на рядко прилагана процедура, по отношение на която Париж си остава доста предпазлив.
Междувременно приложението „ Телеграм “ регистрира свръхестествен триумф,
позиционирайки се като бранител на самостоятелните свободи, отказвайки цензурата и запазвайки поверителността на потребителите си.
Но всичко това тормози някои. През 2018 година московски съд разпорежда блокиране на „ Телеграм “.
Заповедта е същинско крушение и три дни по-късно протестиращи „ бомбардират “ централната на Федералната работа за сигурност с хартиени самолетчета – признака на приложението.
Оттогава Русия се отхвърли от напъните си против приложението и „ Телеграм “ е употребен както от властта, по този начин и от опозицията. Някои канали в приложението наброяват няколкостотин хиляди клиенти.
„ Телеграм “ играе и основна роля във войната в Украйна, документирана от блогъри от двата лагера в спора, които публикуват там анализите си и доста видеа от боевете.
„ Мисля, че вършим добра работа с „ Телеграм “, с 900 милиона консуматори, които ще трансферират евентуално един милиард дейни месечни консуматори до една година “, похвали се Дуров през април в рядко изявление за ултраконсервативния американския публицист Тъкър Карлсън.
Иначе Дуров отсъства от обичайните медии, само че той не се колебае да заема напред във времето
в личната си страница в „ Телеграм “. Там споделя, че води уединен живот, че се въздържа от консумация на месо и на алкохол. Винаги облечен в черно, той се стреми да поддържа аналогия с артиста Киану Рийвс, подобен, какъвто той беше в „ Матрицата “.
През юли Дуров се похвали, че е биологичен татко на над 100 деца,
заченати с помощта на това, че той е бил донор на сперма в десетина страни по света. За тази донорска самодейност Дуров споделя, че тя е била негов цивилен дълг. По този метод той се приближава и до придвижването на последователите на поощряване на раждаемостта, към което принадлежат
американският милиардер Илон Мъск, както и други милиардери от бранша на високите технологии.
Според сп. „ Форбс “ положението на Дуров е оценено през актуалната година на 15,5 милиарда $ (13,38 милиарда евро). Дуров е основател и на криптовалутата тонкойн, чийто курс обаче спадна с над 15 % след новината за ареста му.
От години „ Телеграм “ е в полезрението на европейските правосъдни управляващи,
обвиняващи го, че популяризира апели за ликвидиране, че е платформа за продажба на дрога или че популяризира комплотистки теории. Дуров твърди, че дава отговор на всяко искане за изтриване на наличие, в което има апели за принуждение или ликвидиране.
Много специалисти обаче подлагат на подозрение действителната сигурност, предлагана от „ Телеграм “ на потребителите си. Платформата споделя, че е по-сигурна от приложения като „ УотсАп “, само че не криптира известията си.
„ Телеграм “ въпреки всичко сътрудничи на правосъдните управляващи. През 2022 година застрашено с блокиране от Върховния съд на Бразилия, приложението одобри да закрие сметки, упреквани в разпространяване на дезинформация. Същата година Германия приветства градивните диалози със основателите на приложението, ценено от крайнодесни деятели или от локални антиваксъри.

 
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР