Пътнически самолет с 11 души на борда днес е загубил

...
Пътнически самолет с 11 души на борда днес е загубил
Коментари Харесай

УЖАС: Пътнически самолет изчезна в Индонезия

Пътнически аероплан с 11 души на борда през днешния ден е изгубил връзка с наземния надзор, до момента в който се е приближавал към планински регион сред основния индонезийски остров Ява и остров Сулавеси, оповестиха публични представители. Започнати са издирвателни и избавителни дейности, заяви Асошиейтед прес.

Турбовитловият аероплан ATR 42-500, експлоатиран от " Индонежа еър превоз ", е летял от Джокякарта към столицата на Южен Сулавеси, когато е липсващ от радара, заяви Енда Пурмана Сари, представител на министерството на превоза. Самолетът е бил засечен за последно в 13,17 ч в планински регион в провинция Южен Сулавеси. 
 Турбовитловият аероплан ATR 42-500 е летял от Джокякарта към столицата на Южен Сулавеси, когато е липсващ от радара СНИМКА: Екс/flightradar24
Множество избавителни екипи, подпомагани от хеликоптери на военновъздушните сили, дронове и наземни единици, са били ситуирани, заяви Сари в изказване.

Надеждите за разкриване на останките набъбнаха, откакто туристи на планината Булусараунг оповестиха, че са намерили разпръснати парчета, лого, съответстващо на маркировката на " Индонежа ейр превоз ", и дребни пожари, които към момента горят на мястото.

" Наблюденията бяха докладвани на управляващите и се ревизират от избавителните екипи, които се пробват да доближат региона ", съобщи генерал-майор Бангун Навоко, боен пълководец в Южен Сулавеси, предава Българска телеграфна агенция.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР