ПАСАДЕНА, Калифорния — Блейк Коръм се втурна за тъчдаун от

...

Мичиган достигна мач за националната титла след победа в Роуз Боул над Алабама

ПАСАДЕНА, Калифорния — Блейк Коръм се втурна за тъчдаун от 17 ярда във втората част от продължението, а поставеният на върха Мичиган напредна към своето първи мач от плейофния шампионат по колежански футбол с победа с 27-20 над четвъртата сложена Алабама в Роуз Боул в понеделник.

Защитата на Мичиган завърши едвам втория удължен мач в 110-те издания на Роуз Купа, когато куотърбекът на Алабама Джейлън Милро беше изрично спрян, до момента в който се опитваше да се промъкне по средата на четвърто място от Мичиган 3.

Върколаците на треньора Джим Харбоу (14-0) ще играят за тима на своето учебно заведение първа национална купа от 1997 година насам против Вашингтон на 8 януари в Хюстън, само че единствено след късно завръщане и настръхващ коси край на Granddaddy of Them All.

Роман Уилсън направи 4- ярд TD хващане с 1:34 оставащо време за Wolverines, които не бяха отбелязвали през второто полувреме до оня тежък удар от 75 ярда, воден от J.J. Маккарти.