Първо инвестиционно предложение за 2024 г. в Пиринско ! Съдружник на благоевградския текстилен бос Г. Бижев ще строи 18 къщички край Разлог
Първото за годината капиталово предложение е постъпило в Регионална инспекция за опазване на околната среда Благоевград. То е импортирано от компания „ МАК ТРЕЙДИНГ “ ЕООД, ръководено от Йонко Костадинов. Намерението на предприемача, чието главно занимание е търговия с текстил и първични материали за текстил е да построи 18 еднофамилни жилищни здания в околност " Мразеница " край Разлог.
Костадинов е съучастник в една от компаниите си, " МАК " с известния благоевградски предприемач Георги Бижев, който от години развива сполучлив текстилен бизнес в Габрово. Той ръководи една от най- старите текстилни заводи в страната. Фирмата е 100% частна благосъстоятелност.
Тя е профилирана в произвеждане и доставка на военни, полицейски, пожарникарски униформи и екипировка. С изцяло съоръжение, познания и опит в тъкането, апретирането и производството на подготвени дрехи, МАК АД е водач в тази част на Европа за произвеждане на военно тествани артикули.
П. Петров




