Първото издание на Ел Класико между Барселона и Реал Мадрид

...

Белингам донесе победата на Реал над Барса в първото Ел Класико за сезона

Първото издание на Ел Класико сред Барселона и Реал Мадрид за сезон 2023/2024 година приключи с поврат от 0:1 до 2:1, който „ лос бланкос “ реализираха като посетител в каталунската столица. В воин за Реал в мач №187 на равнище Ла Лига сред двата гранда на испанския футбол се трансформира Джуд Белингам, който вкара и двата гола в дербито. Попадението за „ блаугранас “ вкара Илкай Гюндоган, като хората на Шави удариха и две греди.

Мачът на Олимпийския стадион „ Луис Компанис “ в Барселона стартира по превъзходен метод за домакините, които вкараха гол още в 6-ата минута. Орелиен Чуамени и Дейвид Алаба позволиха неточност в обстановка, при която Илкай Гюндоган сподели своята борбеност. Германският национал завоюва топката в наказателното поле и от чиста позиция вкара топката в мрежата на Кепа Арисабалага – 1:0 за Барселона.

Десет минути по-късно каталунците можеха да удвоят, само че удар на Фермин Лопес разтресе левия непряк дирек и остави „ кралския клуб “ в мача.

Барса придвижи по-настойчивата си игра и при започване на второто полувреме. В 51-ата минута Иниго Мартинес засече центриране във вратарското поле, само че ударът му с глава удари евия непряк дирек на вратата на Реал Мадрид.

Секунди по-късно Кепа избави удар на Роналд Араухо, ориентиран към долния ляв ъгъл.

В 65-ата минута Жоао Кансело сподели добра самостоятелна игра, нахлу в наказателното поле и стреля, само че бранител на Реал Мадрид блокира удара му.

„ Лос бланкос “ дадоха отговор с компактен шут на Орелиен Чуамени в 67-ата минута, който пристигна от границата на наказателното поле, само че Марк-Андре Тер Стеген внимаваше и избави.

След ъгловия удар, топката доближи до Джуд Белингам, който бе отвън наказателното поле, само че дръпна спусъка и вкара деветия си гол в Ла Лига от началото на сезона.

Последваха по-силни минути за гостите, които имаха искания за дузпа против Едуардо Камавинга в 79-ата минута, само че съдията Хесус Хил Мансано подмина тези искания.

Секунди по-късно Рафиня подаде към Роберт Левандовски, чийто удар не бе задоволително мощен, с цел да съставлява проблеми за вратаря на Реал.

Във втората минута на добавеното време Реал Мадрид нанесе втория си съдбоносен удар в мача. Лука Модрич направи ювелирен пас, при който топката стигна до Белингам тъкмо пред вратата и някогашният футболист на Борусия Дортмунд не сгреши – гол №10 в Ла Лига и втори в Ел Класико! Победа за Реал Мадрид!

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 1:2
1:0 Гюндоган 7
1:1 Белингам 68
1:2 Белингам 90+1