Първият национален отбор на България поведе в класирането след първия

...

Първият национален отбор на България по естетическа групова гимнастика поведе в класирането на eвропейското във Финландия

Първият народен тим на България поведе в класирането след първия ден на европейското състезание по естетическа групова гимнастика във Вантаа (Финландия). Успоредно с шампионата се организира и кръг от Световната купа, а резултатите важат и за двете надпревари.

Световните шампионки от предходната година Сияна Табакова, Карина Нейкова, Дария Капсъзова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Християна Ковачева, Виктория Берова и Сибила Кърпачева, с треньор Кристина Ташева, извършиха чудесно новото си комбиниране и получиха оценка от 28.000 точки в квалификациите.

Вторият внушителен отбор в състав Дария Войнова, Никол Златкова, Кристиaна Дойчева, Мария Стаменова, Никол Ангелова, Анжелика Казакова, Рая Сръндева и Катрин Тасева е на четвърта позиция с 26.650 точки.

Второто и третото място заемат представителките на домакините Минетит с 27.700 точки и Глория с 27.000 точки.

Утре тимовете ще изиграят композициите си още един път, след което ще стане ясно крайното класиране на европейското състезание и на Световната купа.