Първият мач на Philippe Clement на Old Firm завърши с

...

Kyogo Furuhashi урежда дербито на Old Firm, докато Селтик слага край на Philippe Clement run

Първият мач на Philippe Clement на Old Firm приключи с първото му проваляне като началник на Рейнджърс, откакто голове на Пауло Бернардо и Kyogo Furuhashi донесоха на Celtic победа с 2-1 при Parkhead.

Белгиецът бе изкарал 16 мача непобеден, откогато пое поста от Майкъл Бийл през октомври, само че защото нямаше почитатели като посетител на терена заради спор за систематизиране сред двата клуба, това постоянно щеше да бъде киселинният тест за контузените посетители.

Отборът на Айброкс стартира позитивно мача преди халфът на Хоупс Бернардо да означи след 25 минути, като Жерс пропусна най-малко няколко положителни шанса да изравни.

Продуктивният нападател на Селтик Фурухаши се изви за секунда от 20 ярда по-малко от две минути след подновяването на играта и имаше още повече злощастие за Светлосините в 71-та минута, когато бранител Леон Балогун получи пряк червен картон от рефера Ник Уолш за отвод на Дайзен Маеда чиста опция за гол.

Рейнджърс удържаха и капитанът Джеймс Таверние стреля чу...