Палестинец“ срещу „бездомен котарак“: Байдън зарадва с нови бисери
Първият и евентуално най-съществен спор от актуалната президентска конкуренция в Съединени американски щати се организира по CNN. Тази година дебатът се организира доста рано, в края на юни, макар че нормално се провежда в навечерието на изборите през есента. И имаше основателни аргументи за това.
В началото на годината изглеждаше, че срещата сред противниците може и да не се случи заради мощната неприязън на претендентите един към различен. Но в последна сметка те въпреки всичко организираха диспути - и последните се трансфораха в същински призрачен сън за Джо Байдън.
Изборният цикъл в Съединени американски щати през 2024 година не провокира доста диспути у американската аудитория. По време на предварителните избори на демократите те въобще не бяха извършени, макар че Робърт Кенеди изиска спор с Байдън.
Републиканците имаха диспути, само че те бяха много странна панорама. В последна сметка, под разнообразни предлози, главният любимец на първичните избори на Републиканската партия Доналд Тръмп не взе участие във вътрешнопартийните диспути.
Преди няколко години републиканците също се отказваха,като упрекваха дебатната комисия в пристрастност. На всички скорошни диспути - през 2012, 2016 и 2020 година - модераторите намерено си подиграваха с демократите. Една среща на последните избори даже се провали поради това. Като се има поради актуалното разделяне в Америка, институцията на дебата предвидимо се оказа в рецесия. И не е ясно дали ще оцелее в бъдеще.
Но сега срещата сред Байдън и Тръмп въпреки всичко се състоя. Това обаче не беше спор в нормалния смисъл на думата, с яростни разногласия сред съперниците. Екшънът приличаше по-скоро на по едно и също време изявление на двама претенденти, които нямаха право да спорят между тях.
Условията бяха доста строги - на претендентите им се изключваха микрофоните всякога, когато се пробваха не да отговорят на въпроса на модератора, а да спорят.
Имаше и доста подозрения по отношение на честността на дебата в платформата на демократичния канал CNN с присъединяване на модератора Джейк Тапър, който мъчно може да успее да мине за неутрален. Веднъж даже съпостави Тръмп с Хитлер. Но Тапър изненадващо се появи като относително естествен хазаин, макар че в някои моменти се опита очевидно да помогне на Байдън, прекъсвайки го сега на допускането на неточности.
За сегашния притежател на Белия дом обаче полемиката с врага приключи с цялостно крушение. Байдън плуваше през цялото време, даже и когато отговаряше на явни и елементарни въпроси. И също така през цялата среща непрекъснато хриптеше и кашляше заради простуда. Апотеозът беше неговата дълга тирада за обществената политика, в която той призна за „ успеха си “ над здравноосигурителната система Medicare, бъркайки я с пандемията от Covid.
Байдън също приказва за изобилието от „ трилионери “ в Съединените щати, които могат да бъдат подложени на спомагателни налози. Имайки поради, несъмнено, милиардерите. Той също по този начин съобщи основаването на 15 хиляди, а не милиони работни места през целия интервал на неговото президентство. И имаше доста такива непрекъснати лапсуси със загубата на нишката на диалога, траял час и половина.
Тръмп се опита да се възползва от слабостта на съперника си, когато беше допустимо. Например в един миг Байдън разгласи, че няма жертви измежду американските бойци по време на неговото президентство, макар че всички знаят за хаоса в Кабул по време на бягството на американските бойци. Тогава 13 морски пехотинци бяха убити по време на терористичната офанзива. И Тръмп прикани за уволнението на всички бъдещи апаратчици от Пентагона, позволили сходни провали.
Да не приказваме за загубите на американските „ отпускари “ и „ пенсионери “ в Украйна. Тръмп даде обещание, в случай че завоюва изборите и още преди да встъпи в служба като президент през януари, да реализира съглашение с Русия и да спре сегашния спор. Неговите съветници неотдавна предложиха проект за заледяване на спора по фронтовата линия.
Не липсваха и обичайните обиди един към различен. Тръмп назова Байдън „ палестинец “ поради нежеланието му да поддържа на 100% всичко, което Израел прави в линията Газа. Байдън назова Тръмп нарушител, несретник и го съпостави с „ безприютен котарак “ във връзка с степента на порочност. Тръмп обаче незабавно напомни наказателното дело против сина на президента Хънтър Байдън. И даде обещание да отмъсти „ красиво “ на демократите, в случай че завоюват.
Като цяло тактиката на Тръмп се основаваше на обещанието за разрешаване на всички настоящи рецесии - миграция, инфлация, безкрайни войни по света. Той даде обещание да възвърне " уважението " към Америка, което беше изгубено по време на президентството на Байдън. Е, а последният постоянно влизаше на персонални упреци и подлагаше на критика личността на съперника си, пробвайки се да го показа като неподобаващ за президентския пост.
Всичко щеше да е наред, в случай че не бяха непрекъснатите неточности и обърквания на Байдън. Понякога изглеждаше, че просто не помни къде се намира. Ефектът от ниските упования играеше в негова изгода: никой не очакваше декламаторски чудеса от него.
Но Байдън съумя да надмине тези упования, представяйки се доста по-слабо от нужното. В навечерието на дебата към 60% от американците съгласно социологическите изследвания чакаха Тръмп да завоюва. И най-после се провалянето се оказа в действителност съкрушително.
Цяла Америка още веднъж видя пред себе си Джо Байдън, подтиснат от старешки проблеми, чиито умствени качества бързо избледняват. Дори Си Ен Ен, насилствено и през зъби, беше заставен да признае очевидното си проваляне.
Демократите, несъмнено, се пробваха по някакъв метод да оправдаят неуспехите на Байдън по време на полемиката, само че не съумяха да го създадат. В лагера им незабавно стартира същинска суматоха. Мнозина към този момент бяха недоволни от позицията на Байдън в президентската конкуренция, като рейтингът му изоставаше.
Очевидно е, че след такива диспути преднината на Тръмп единствено ще се усили. И разнообразни представители на демократичната върхушка още веднъж започнаха да кроят обезверени проекти за някаква незабавна промяна на сегашния президент на изборите.
Показателно е, че в навечерието на срещата по CNN Мишел Обама обществено се дистанцира от Байдън, отказвайки да води акция за него заради персонална неприязън. Някои демократи не биха имали нищо срещу да видят Мишел или, да речем, губернатора на Калифорния Гавин Нюсъм като собствен претендент за президент вместо нежния, нестабилен и избледняващ Байдън.
Демократите обаче към този момент нямат време да го сменят. Байдън публично завоюва партийните първоначални избори и получи карт бланш легитимност от милиони гласоподаватели.
Смяната му на партийната конференция през август би провокирала толкоз мощна политическа рецесия за демократите, че несъмнено може да постави завършек на предизборната им акция.
Следователно, колкото и да се приказва за неспособността на Байдън, той съвсем несъмнено ще продължи да бъде претендент за президент на Съединени американски щати. Освен в случай че не почине физически или изпадне в кома. Вярно, никой не знае по какъв начин в този момент може да се опита да се състезава с Тръмп.
Вторият спор е плануван за септември, само че поради резултатите от днешния допустимо е да се допусна, че може и да не се случи.
А апаратчиците на Белия дом ще продължат да вършат всичко допустимо да влачат неосъзнатия Байдън на изборите, надявайки се, че по някакво знамение ще съумеят да завоюват. Тези, които не имат вяра в чудеса, към този момент интензивно търсят различно летище.
Например Камала Харис желае да бъде идващият губернатор на Калифорния. А по-дребните сътрудници ще се разпилян в лобистки компании в частния бранш до по-добри времена.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Регнум
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед47705Проф. Нако Стефанов: В Украйна към този момент има натовски елементи. Има даже пленени!Алтернативен Поглед8015Габриел Вълков - водач на младежите на Българска социалистическа партия, за консолидацията в лявото политическо пространствоАлтернативен Поглед18766Полк. Славчо Велков: Заради Израел има заплаха от разрастване на широкомащабна близкоизточна войнаАлтернативен Поглед13899Полк. Славчо Велков: Терористичният акт в Дагестан - акт на религиозно стимулиран тероризъмАлтернативен Поглед11216Н.Пр. доктор Желко Йович: Стратегическа цел на Сърбия е участието в Европейски Съюз, само че до тогава за какво да не може да партнираме с БРИКСАлтернативен Поглед210189Валентин Вацев: Боговете на войната се разсънват и стартират да я водят без да се интересуват от човешката воляАлтернативен Поглед107683Ще има ли българи, които ще платят за унижението на България в Народния спектакъл!?Алтернативен Поглед98053Проф. Иво Христов: За последните 120 години нито един прелом в България не е дело на вътреше
В началото на годината изглеждаше, че срещата сред противниците може и да не се случи заради мощната неприязън на претендентите един към различен. Но в последна сметка те въпреки всичко организираха диспути - и последните се трансфораха в същински призрачен сън за Джо Байдън.
Изборният цикъл в Съединени американски щати през 2024 година не провокира доста диспути у американската аудитория. По време на предварителните избори на демократите те въобще не бяха извършени, макар че Робърт Кенеди изиска спор с Байдън.
Републиканците имаха диспути, само че те бяха много странна панорама. В последна сметка, под разнообразни предлози, главният любимец на първичните избори на Републиканската партия Доналд Тръмп не взе участие във вътрешнопартийните диспути.
Преди няколко години републиканците също се отказваха,като упрекваха дебатната комисия в пристрастност. На всички скорошни диспути - през 2012, 2016 и 2020 година - модераторите намерено си подиграваха с демократите. Една среща на последните избори даже се провали поради това. Като се има поради актуалното разделяне в Америка, институцията на дебата предвидимо се оказа в рецесия. И не е ясно дали ще оцелее в бъдеще.
Но сега срещата сред Байдън и Тръмп въпреки всичко се състоя. Това обаче не беше спор в нормалния смисъл на думата, с яростни разногласия сред съперниците. Екшънът приличаше по-скоро на по едно и също време изявление на двама претенденти, които нямаха право да спорят между тях.
Условията бяха доста строги - на претендентите им се изключваха микрофоните всякога, когато се пробваха не да отговорят на въпроса на модератора, а да спорят.
Имаше и доста подозрения по отношение на честността на дебата в платформата на демократичния канал CNN с присъединяване на модератора Джейк Тапър, който мъчно може да успее да мине за неутрален. Веднъж даже съпостави Тръмп с Хитлер. Но Тапър изненадващо се появи като относително естествен хазаин, макар че в някои моменти се опита очевидно да помогне на Байдън, прекъсвайки го сега на допускането на неточности.
За сегашния притежател на Белия дом обаче полемиката с врага приключи с цялостно крушение. Байдън плуваше през цялото време, даже и когато отговаряше на явни и елементарни въпроси. И също така през цялата среща непрекъснато хриптеше и кашляше заради простуда. Апотеозът беше неговата дълга тирада за обществената политика, в която той призна за „ успеха си “ над здравноосигурителната система Medicare, бъркайки я с пандемията от Covid.
Байдън също приказва за изобилието от „ трилионери “ в Съединените щати, които могат да бъдат подложени на спомагателни налози. Имайки поради, несъмнено, милиардерите. Той също по този начин съобщи основаването на 15 хиляди, а не милиони работни места през целия интервал на неговото президентство. И имаше доста такива непрекъснати лапсуси със загубата на нишката на диалога, траял час и половина.
Тръмп се опита да се възползва от слабостта на съперника си, когато беше допустимо. Например в един миг Байдън разгласи, че няма жертви измежду американските бойци по време на неговото президентство, макар че всички знаят за хаоса в Кабул по време на бягството на американските бойци. Тогава 13 морски пехотинци бяха убити по време на терористичната офанзива. И Тръмп прикани за уволнението на всички бъдещи апаратчици от Пентагона, позволили сходни провали.
Да не приказваме за загубите на американските „ отпускари “ и „ пенсионери “ в Украйна. Тръмп даде обещание, в случай че завоюва изборите и още преди да встъпи в служба като президент през януари, да реализира съглашение с Русия и да спре сегашния спор. Неговите съветници неотдавна предложиха проект за заледяване на спора по фронтовата линия.
Не липсваха и обичайните обиди един към различен. Тръмп назова Байдън „ палестинец “ поради нежеланието му да поддържа на 100% всичко, което Израел прави в линията Газа. Байдън назова Тръмп нарушител, несретник и го съпостави с „ безприютен котарак “ във връзка с степента на порочност. Тръмп обаче незабавно напомни наказателното дело против сина на президента Хънтър Байдън. И даде обещание да отмъсти „ красиво “ на демократите, в случай че завоюват.
Като цяло тактиката на Тръмп се основаваше на обещанието за разрешаване на всички настоящи рецесии - миграция, инфлация, безкрайни войни по света. Той даде обещание да възвърне " уважението " към Америка, което беше изгубено по време на президентството на Байдън. Е, а последният постоянно влизаше на персонални упреци и подлагаше на критика личността на съперника си, пробвайки се да го показа като неподобаващ за президентския пост.
Всичко щеше да е наред, в случай че не бяха непрекъснатите неточности и обърквания на Байдън. Понякога изглеждаше, че просто не помни къде се намира. Ефектът от ниските упования играеше в негова изгода: никой не очакваше декламаторски чудеса от него.
Но Байдън съумя да надмине тези упования, представяйки се доста по-слабо от нужното. В навечерието на дебата към 60% от американците съгласно социологическите изследвания чакаха Тръмп да завоюва. И най-после се провалянето се оказа в действителност съкрушително.
Цяла Америка още веднъж видя пред себе си Джо Байдън, подтиснат от старешки проблеми, чиито умствени качества бързо избледняват. Дори Си Ен Ен, насилствено и през зъби, беше заставен да признае очевидното си проваляне.
Демократите, несъмнено, се пробваха по някакъв метод да оправдаят неуспехите на Байдън по време на полемиката, само че не съумяха да го създадат. В лагера им незабавно стартира същинска суматоха. Мнозина към този момент бяха недоволни от позицията на Байдън в президентската конкуренция, като рейтингът му изоставаше.
Очевидно е, че след такива диспути преднината на Тръмп единствено ще се усили. И разнообразни представители на демократичната върхушка още веднъж започнаха да кроят обезверени проекти за някаква незабавна промяна на сегашния президент на изборите.
Показателно е, че в навечерието на срещата по CNN Мишел Обама обществено се дистанцира от Байдън, отказвайки да води акция за него заради персонална неприязън. Някои демократи не биха имали нищо срещу да видят Мишел или, да речем, губернатора на Калифорния Гавин Нюсъм като собствен претендент за президент вместо нежния, нестабилен и избледняващ Байдън.
Демократите обаче към този момент нямат време да го сменят. Байдън публично завоюва партийните първоначални избори и получи карт бланш легитимност от милиони гласоподаватели.
Смяната му на партийната конференция през август би провокирала толкоз мощна политическа рецесия за демократите, че несъмнено може да постави завършек на предизборната им акция.
Следователно, колкото и да се приказва за неспособността на Байдън, той съвсем несъмнено ще продължи да бъде претендент за президент на Съединени американски щати. Освен в случай че не почине физически или изпадне в кома. Вярно, никой не знае по какъв начин в този момент може да се опита да се състезава с Тръмп.
Вторият спор е плануван за септември, само че поради резултатите от днешния допустимо е да се допусна, че може и да не се случи.
А апаратчиците на Белия дом ще продължат да вършат всичко допустимо да влачат неосъзнатия Байдън на изборите, надявайки се, че по някакво знамение ще съумеят да завоюват. Тези, които не имат вяра в чудеса, към този момент интензивно търсят различно летище.
Например Камала Харис желае да бъде идващият губернатор на Калифорния. А по-дребните сътрудници ще се разпилян в лобистки компании в частния бранш до по-добри времена.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Регнум
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед47705Проф. Нако Стефанов: В Украйна към този момент има натовски елементи. Има даже пленени!Алтернативен Поглед8015Габриел Вълков - водач на младежите на Българска социалистическа партия, за консолидацията в лявото политическо пространствоАлтернативен Поглед18766Полк. Славчо Велков: Заради Израел има заплаха от разрастване на широкомащабна близкоизточна войнаАлтернативен Поглед13899Полк. Славчо Велков: Терористичният акт в Дагестан - акт на религиозно стимулиран тероризъмАлтернативен Поглед11216Н.Пр. доктор Желко Йович: Стратегическа цел на Сърбия е участието в Европейски Съюз, само че до тогава за какво да не може да партнираме с БРИКСАлтернативен Поглед210189Валентин Вацев: Боговете на войната се разсънват и стартират да я водят без да се интересуват от човешката воляАлтернативен Поглед107683Ще има ли българи, които ще платят за унижението на България в Народния спектакъл!?Алтернативен Поглед98053Проф. Иво Христов: За последните 120 години нито един прелом в България не е дело на вътреше
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ