Първият голмайстор за САЩ на Мондиала в Катар - Тимоти

...

Голмайсторът на САЩ е първият син на президент вкарвал гол на Мондиал

Първият голмайстор за Съединени американски щати на Мондиала в Катар - Тимоти Уеа стана първият наследник на президент, който вкарва гол на Мондиал.
Прочетете още
Уеа откри резултата против Уелс при равенството 1:1. Любопитно е, че играчът на Лил е наследник на легендата Джордж Уеа - първият и за момента единствен африканец притежател на Златната топка. Уеа е родом от Либерия, само че синът му играе за Съединени американски щати.

В момента именитият футболист Джордж Уеа е президент на Либерия, откакто завоюва изборите през 2018-а година.

Тимоти Уеа се разписа след страховит пас на Криситиан Пулишич в 36-та минута. Попадението обаче не беше задоволително за триумфа, откакто Уелс изравни след осъществяване на дузпа в 81-та минута.
Източник: trafficnews.bg