Първи пътнически самолет с електрически двигатели Още по темата Какво

...
Първи пътнически самолет с електрически двигатели Още по темата Какво
Коментари Харесай

Какво друго по света: няколко любопитни идеи

Първи пътнически аероплан с електрически мотори

Още по тематиката
Какво друго по света: няколко любопитни хрумвания

Щатският регулатор зачертава мрежовата неутралност; Организация на обединените нации стартира спор за регулирането на " роботите убийци "
24 ное 2017
Какво друго по света: няколко любопитни хрумвания

Boston Dynamics пуска ново роботизирано " куче " ; Имплант усъвършенства човешката памет
17 ное 2017

Компаниите Airbus, Rolls-Royce и Siemens оповестиха началото на взаимен план, чиято последна цел е основаването на първия пътнически аероплан с електрическо задвижване. Летателният уред, който за момента е прочут под името " E-Fan X ", в действителност ще е хибрид, който ще комбинира турбокомпресорни мотори с електромотори с мощ 2 мегавата. Очаква се новаторският аероплан да е приключен и подготвен за първия си полет през 2020 година след серия детайлни наземни проби.



Всеки от трите транспортни колоса ще бъде виновен за обособена част от плана. Airbus ще се грижи за общата интеграция на самолета, което включва основаването на контролната архитектура на хибридното електрическо задвижване и батериите, както и свързването му със системите за надзор на полета. Rolls-Royce ще обезпечи турбокомпресорните мотори, двумегаватовите електрически генератори и електрониката за надзор на зареждането, а Siemens – двумегаватовите електромотори, конвертора на прав и изменчив ток, както и електроразпределителната система.



" E-Fan X " в действителност не е единствената самодейност за основаване на електрически аероплан. През октомври Boeing закупи компанията Aurora Flight Sciences, която преследва аналогична цел, а също по този начин поддържа с неназована сума стартъпа Zunum Aero, която дава обещание да пусне хибриден електрически летателен уред през 2022 г.
Източник: capital.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР