Първенецът на Южна Америка Чили и световният шампион Германия спорят

...

НА ЖИВО С КАРТИНА: Финал за Купата на конфедерациите, Чили - Германия 0:1, Ларс Шиндъл се разписа

Първенецът на Южна Америка Чили и международният първенец Германия спорят за трофея в шампионата за Купата на конфедерациите на стадион „ Крестовски “ в Санкт Петербург (Русия). Нито един от двата отбора не е печелил до момента този шампионат. Селекционерът на южноамериканците Хуан Антонио Пици залага на звездния си състав с нападателното трио Пабло Ернандес, Едуардо Варгас и Алексис Санчес. Треньорът на Бундестима Йоахим Льов ще разчита на разчупената скица 3-4-2-1. Тимо Вернер води офанзива на Бундестима, подкрепян от капитана Юлиан Дракслер и Ларс Щиндъл. Още във 2-ата минута Алексис Санчес насочи неакуратен удар по посока на немската врата. Натискът на чилийците продължи и три минути по-късно Марк-Андре тер Щеген се намеси уверено след шут на Артуро Видал. В 13-ата минута Тер Щеген хвана топката и след удар на Варгас. Бундестимът оцеля и в 20-ата минута, когато Тер Щеген мазета топката след удар на Видал, а по-късно защитник изпревари чилийски футболист и му попречи деа направи добавка. Противно на протичащото се на терена досега в 21-ата минута Германия поведе след неточност на Марсело Диас в защита и гол на Ларс Щиндъл, който получи топката от Тимо Вернер и вкара на празна врата. Това бе трети гол за нападателя на Борусия (Мьонхенгладбах) в шампионата. Южноамериканците продължиха да търсят интензивно изравнителен гол, само че германците контраатакуваха рисково и в 36-ата минута след шут на Леон Горетцка топката мина рисково около вратата на Клаудио Браво. РУМЕН ПАЙТАШЕВ, СПЕЦИАЛНО ЗА БЛИЦ ОТ РУСИЯ  ЧИЛИ – ГЕРМАНИЯ 0:1 0:1 Ларс Щиндъл (21) Картина от мача - ТУК, ТУК и ТУК Санкт Петербург, „ Крестовски “ Съдия: Милорад Мажич (Сърбия) СТАРТОВИ СЪСТАВИ Чили: Браво, Исла, Хара, Медел, Басежур, Арангис, Марсело Диас, Видал, Пабло Ернандес, Варгас, Алексис Селекционер: Хуан Антонио Пици Германия: Тер Щеген, Рюдигер, Мустафи, Гинтер, Кимих, Руди, Горетцка, Хектор, Щиндъл, Дракслер, Тимо Вернер Селекционер: Йоахим Льов Баланс: 8 мача, 5 победи за Германия, 1 тъждество, 2 победи за Чили КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ - ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ - ТУК!!! 0:1 Ларс Щиндъл (21) се разписва за Германия
Източник: blitz.bg